Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија

КОСТАДИНОВ: ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ЌЕ ЈА ДОБИЈАТ ПОДРШКАТА НА ОПШТИНА СТРУМИЦА ВО 2022-РА ГОДИНА

▫️На почетокот од месецот се договоривме и денеска повторно се сретнавме со претставници на здруженијата и организации кои опфаќаат лицата со попреченост.

Тогаш разговаравме за проблемите и приоритетите, а денеска ги информирав за приоритетите коишто влегоа во програмите на Општина Струмица за 2022 година.

♦️Обезбедивме лични асистенти на ученици со попреченост вклучени во образовниот процес
♦️Продолжува бесплатниот превоз за ученици и и лица со попреченост со специјалното возило
♦️Обезбедена е поддршка на Повеќенаменскиот социјален центар

♦️Развивање и испорака на социјални сервисни услуги за помош и нега во домот и услуга за дневен престој на лица стари и напуштени и лица со попреченост
♦️Јакнење на менталното и физичкото здравје во рехабилитационите центри и специјалниот фитнес центар во Струмица
♦️Поддршка на лицата со попреченост коишто живеат во мали групни домови
♦️Организирање советодавни канцеларии

♦️Надминување на архитектонските бариери и поставување звучна сигнализација
♦️Поддршка со општински средства за проекти од јавен интерес заради вклучување на социјално ранливи и граѓани од социјален ризик
♦️Поддршка на проекти од невладини организации од областа на социјалната заштита, здравството и домувањето на граѓани во ризик
✨Си ја честитавме Новата година и си посакавме успешна реализација на утврдените приоритети со цел поквалитетен живот за лицата со попреченост во нашата oпштина.

Од срце за нашата Струмица.❤️

loading...

anime heaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 4

AnimeHeaven Bleach (Dub) Episode 362

AnimeHeaven Death Note Episode 28

dubbed anime AnimeHeaven TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-