НЕВЕРОЈАТНО, ДОЧЕКАВМЕ ГРЦИТЕ ДА НЕ БРАНАТ ОД БУГАРИТЕ НА СМЕТКА НА АЛБАНЦИТЕ: Грција не прифаќа одвојување на Македонија и Албанија на патот кон ЕУ
НЕВЕРОЈАТНО, ДОЧЕКАВМЕ ГРЦИТЕ ДА НЕ БРАНАТ ОД БУГАРИТЕ НА СМЕТКА НА АЛБАНЦИТЕ: Грција не прифаќа одвојување на Македонија и Албанија на патот кон ЕУ
(ВИДЕО) БРАВО - Шестиот пакет мерки вреден 17,8 милиони евра е силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор
(ВИДЕО) БРАВО - Шестиот пакет мерки вреден 17,8 милиони евра е силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор
(ВИДЕО) СЕ ПОЧНА КОГА ИЗРАЕЛ ПОЧНА ДА ГИ ТЕПА МУСЛИМАНИТЕ КОИ СЕ МОЛЕА ВО ЏАМИЈАТА АЛ АКСА - Хаос во Израел : Горат синагоги, Нетанјаху прогласи вонредна состојба
(ВИДЕО) СЕ ПОЧНА КОГА ИЗРАЕЛ ПОЧНА ДА ГИ ТЕПА МУСЛИМАНИТЕ КОИ СЕ МОЛЕА ВО ЏАМИЈАТА АЛ АКСА - Хаос во Израел : Горат синагоги, Нетанјаху прогласи вонредна состојба
(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО, НА ПОНИКВА ВО КОЧАНИ ИМА АВИОНСКА ПИСТА?!?!
(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО, НА ПОНИКВА ВО КОЧАНИ ИМА АВИОНСКА ПИСТА?!?!
Средба Николовски - Сугарески: Преку дигитализација и елиминирање на човечкиот фактор до помала корупција на граничните премини
Средба Николовски - Сугарески: Преку дигитализација и елиминирање на човечкиот фактор до помала корупција на граничните премини
(ВИДЕО) Средба Заев - Блер на самитот во Атина: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните
(ВИДЕО) Средба Заев - Блер на самитот во Атина: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните
Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Република Северна Македонија и до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаху
Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Република Северна Македонија и до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаху
Премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам: Во овие тешки мигови заради пандемијата со КОВИД-19, светиот празник Рамазан Бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата
Премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам: Во овие тешки мигови заради пандемијата со КОВИД-19, светиот празник Рамазан Бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата

Костадинов: Мицкоски не е ништо друго освен потрчко на Камчев, Мијалков и Груевски

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, денеска на прес конференција обвини дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е посветен на одбраната на бизнисменот Орце Камчев, бидејќи како што рече, хипотеките на Мицкоски биле големи кон Камчев.

„Орце Камчев е обвинет во предмет заедно со Никола Груевски, за злоупотреба на пари кои влегувале во ВМРО-ДПМНЕ.
Согласно обвинението, менторот на Мицкоски и осуден криминалец Никола Груевски се товари дека присвоил 1,3 милиони евра за да купува плацеви од десетици илјади квадратни метри.

Во овој предмет првоосомничен е Груевски, второосмничен е Сашо Мијалков, третоосомничен кумот на Груевски, а четвртоосомничен е Орце Камчев.

Наместо да бара одговорност и враќање на парите, 1,3 милиони евра кои наводно се партиски пари, Мицкоски и актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ по секоја цена се растрчани во одбрана на Орце Камчев.

Ова, почитувани граѓани, покажува дека големи се хипотеките на Мицкоски кон тајкунот на режимот Орце Камчев.

Христијан Мицкоски не е ништо друго освен потрчко на Камчев, Мијалков и Груевски. Затоа првиот човек на партиската правна комисија на ВМРО-ДПМНЕ, Менкиновски е адвокат на Камчев.
На Мицкоски поважен му е Камчев отколку парите на партијата, на членовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Христијан Мицкоски уште еднаш потврди дека е на страната на криминалот, на страната на режимот.
Токму затоа постојано е казнуван од граѓаните, токму затоа е во опозција и уште долго таму и ќе остане.

Не успеа досега Мицкоски, нема да успее ниту сега да го одбрани криминалот на режимот.
Правдата е тука и секој што се огрешил пред законот ќе одговара, рече Костадинов.

loading...

AnimeDao animedao dragon ball z: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://animedao.nl/m/yggV) Episode 39

4Anime persona 4 the animation free: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 8