СУГАРЕВСКИ: Згрозен сум од објавениот фејсбук статус на сметка на личната трагедија на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески
СУГАРЕВСКИ: Згрозен сум од објавениот фејсбук статус на сметка на личната трагедија на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - За само 16 дена завршен булеварот Крсте Мисирков
БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ - За само 16 дена завршен булеварот Крсте Мисирков
СТЕВО ЌЕ ИМА СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ООН И ЌЕ ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТИ ВО САД, ОСМАНИ ЌЕ ВОСПОСТАВИ ДИПЛОМАТСКИ ОДНОСИ СО ФИЛИПИНИ И ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ НА САД - ПЕНДАРОВСКИ И ОСМАНИ НА 76-ТА СЕСИЈА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ ВО ООН ВО ЊУЈОРК НА ТЕМА КОВИД 19
СТЕВО ЌЕ ИМА СРЕДБА СО ШЕФОТ НА ООН И ЌЕ ПОСЕТИ УНИВЕРЗИТЕТИ ВО САД, ОСМАНИ ЌЕ ВОСПОСТАВИ ДИПЛОМАТСКИ ОДНОСИ СО ФИЛИПИНИ И ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ НА САД - ПЕНДАРОВСКИ И ОСМАНИ НА 76-ТА СЕСИЈА НА ГЕНЕРАЛНОТО СОБРАНИЕ ВО ООН ВО ЊУЈОРК НА ТЕМА КОВИД 19
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!

Костадинов на Канал 5: Граѓаните не се процент, какви и да се резултатите од пописот, стекнатите права нема да се ускратуваат

ВМРО-ДПМНЕ како и секоја партија во Собранието има деловничка можност преку пратениците да поднесе предлог закон и затоа нивната операција за собирање потписи се надевам дека не е од незнаење, туку само му е потребна на Христијан Мицкоски да си го преброи лојалното членство, порача вечерва пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија.

„ВМРО ДПМНЕ неколку години има препознатлив стил на водење политика, го бојкотираа референдумот, бојкотираа избори, сега има најави за бојкот, најави за одложување на пописот. Се што е важно за граѓаните и за државата тие го бојкотираат и опструират.“ посочи Костадинов.

Во однос на барањата за одлагањето на пописот, Костадинов истакна дека ако има реални причини може да се помести за еден месец, но тоа нема да промени ништо, а државата веќе предлог период, скоро 20 години е без спроведен попис.

„Пописот е важен да ја дознаеме образовната, демографската, социјалната структура на населението, важен е за општините за локалниот развој, за подобро димензионирање на Генералните и Деталните урбанистички планови во населените места, за да планираме квалитетни и спроведливи стратегии и политики“ подвлече Костадинов.

Костадинов ги повика граѓаните да бидат внимателни на лажните вести што се шират околу пописот, отфрлајќи ги шпекулациите дека резултатите наводно се веќе однапред договорени.

„Треба да имаме на ум дека ВМРО-ДПМНЕ во студија финансирана од ЕУ е нотирана како извор на лажни вести. Лага е тоа дека резултатите се однапред договорени. Граѓаните не се процент и без разлика на резултатите, нема да има скратување на веќе стекнатите права, порача Костадинов додавајќи дека треба да се расчистат и дилемите околу врзаните потписи на директорот и заменик директорот на Државниот завод за статистика.

„Од првиот ден кога ќе започне пописот, нема да има никаков врзан потпис, никој нема да се потпишува под резултатите, под официјалните податоци“ заклучи Костадинов.

loading...

AnimeHeaven: Persona 4 the Animation (Dub) anime episode 25 online free at https://animeheaven.pro animeheaveneu

Watch Doraemon: Nobita's the Night Before a Wedding Episode Full

Website https://animebee.to: Watch My Neighbors the Yamadas (Dub) animebee Episode Full english anime

AniWatch: Grenadier: Hohoemi no Senshi Specials anime episode 5 online free at https://aniwatch.pro watch animes

Folkd: https://www.folkd.com/user/gogoanimelol

Qiita: https://qiita.com/gogoanimelol