СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
СО ВАКВИ ЛИ ЌЕ ИДЕМЕ ВО ЕВРОПА, СО ВАКВИ ЌЕ ИДЕМЕ САМО ВО ЏУНГЛИТЕ ВО ЦЕНТРАЛНА АФРИКА: ПА ДОБРО БЕ ЧОВЕЧЕ ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛЕН?!?!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА ПРОТИВ БАЕРН МИНХЕН НА МАРАКАНА ПРЕД 100 000 НАРОД ВО 1979-ТА, ПУБЛИКАТА Е ТОЛКУ ГЛАСНА ШТО ТВ ВОДИТЕЛОТ СЕ ДЕРЕ И ПАК НИШТО НЕ СЕ СЛУША!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ИСТОРИСКА УТАКМИЦА: ЦРВЕНА ЅВЕЗДА СО НАШИОТ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ ГО ПОБЕДУВА ЛИВЕРПУЛ 3 СПРЕМА 1 НА ЕНФИЛД ПРЕД 45 000 ПУБЛИКА!
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
(ВИДЕО) ПИКСИ: НАМЕСТО ЈАС ДА ДАДАМ ГОЛ, ПОУБАВО МИ БЕШЕ НА ДУШАТА ДА МУ НАМЕСТАМ НА ПАНЧЕВ ДА ЗАБИЕ ГОЛ, АМА ТОЈ ПА СЕКОГАШ МИ ВИКАШЕ ФАЛА ЗА АСИСТЕНЦИИТЕ
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева
КОМЕДИЈА ДЕЛ АРТЕ НА СУДСКИОТ ПРОЦЕС ЗА БОНЕВА И ПАТАРИНИТЕ: Удар во зајак и куче, исечени гуми, обиди да ја истуркаат од патот: 9-те сообраќајки на Бонева
ПАДНА ДОГОВОР: АРМИСКИТЕ И ПОЛИЦИСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ ЌЕ СЕ РЕНОВИРААТ СО НАЈСОВРЕМЕНА ОПРЕМА ВО ЧЕШКА
ПАДНА ДОГОВОР: АРМИСКИТЕ И ПОЛИЦИСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ ЌЕ СЕ РЕНОВИРААТ СО НАЈСОВРЕМЕНА ОПРЕМА ВО ЧЕШКА
ЛЕТЕЧКАТА АМЕРИКАНСКА ТВРДИНА AC-130 НАОРУЖАНА СО МИТРАЛЕЗИ РАКЕТИ И БОМБИ ДЕНЕСКА СИМУЛИРАШЕ ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА НА ВОЕНИОТ ПОЛИГОН КРИВОЛАК
ЛЕТЕЧКАТА АМЕРИКАНСКА ТВРДИНА AC-130 НАОРУЖАНА СО МИТРАЛЕЗИ РАКЕТИ И БОМБИ ДЕНЕСКА СИМУЛИРАШЕ ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА НА ВОЕНИОТ ПОЛИГОН КРИВОЛАК
БОГДАНОВИЌ ПОДЕЛИ 150 ТОПЛИ ОБРОЦИ ХРАНА ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ
БОГДАНОВИЌ ПОДЕЛИ 150 ТОПЛИ ОБРОЦИ ХРАНА ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ

Костадинов: ВМРО ДПМНЕ е банда без команда, блокира се’ што е во интерес на граѓаните

„Постои една пракса во парламентот да се опструира се што може од страна на ВМРО ДПМНЕ, но и на Левица. Го носевме Законот за инвалидни организации, односно тој закон треба да се усогласи со Законот за прекршоци. Според тој закон ќе се воведе принципот прво да има опомена, а после казна, и тоа намалени казни. Значи законот беше изгласан и потоа требаше да одиме на усогласување. Не знам што им згрешиле организациите на лицата со попреченост на опозициските партии, имаше 30 опозициски пратеници пријавени за дебата, имаа два говора напишани од партија и истото го зборуваа, го вртеа како грамофонска плоча. Во целата таа мешаница тие бараа да се свика точка на дневен ред за да се реши случајот на Макпетрол со ГАМА.“- изјави пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов, во интервјуто на „Утрински брифинг“.

Според него не постои никаков обид на мнозинството пратеници за некаков шверц на кој било закон, напротив, смета дека власта постојано отвора дебата за сие важни прашања.

„Каков е тој оид за шверц на закон кога ние отвораме дебата и сите пратеници може да дебатираат. Но, ВМРО ДПМНЕ се една банда без команда, нив нема кој да ги координира. Од една стрна го имате Мицкоски кој е надвор од парламентот, од друга страна е Милошоски, потоа од трета го имаме Сајкоски, а на крај и Јанушев кој е разрешен од позицијата генерален секретар во ВМРО ДПМНЕ. Пред секоја седница Џафери ги свикува сите координатори и се договара дневниот ред. Но, нивното деструктивно однесување не е само од вчера, тие имаат низа блокади на закони, како тој за внатрешни работи, за здравствена заштита, за работни односи… Се сеќавате дека тие го блокираа носењето на Деловникот за работа на Собранието со кој се предвидуваше оние пратеници кои се заразени со вирусот да може да учевствуваат во работата од дома, онлајн поврзани. Еве ние ја имаме Британија, која после 700 години традиција, ги користи придобивкие на интернетот, само ќе потсетам дека Северна Македонија стана членка на НАТО преку онлајн седница на Алијансата, и сега тоа им пречи на ВМРО ДПМНЕ“- критикуваше Костадинов.

loading...

ANIMEFLIX animeflix boruto: High School DxD Episode 12

4Anime watch anime dub: Black Clover (https://4anime.biz/m/rm86) Episode 170