КОНЕЧНО ЧИСТА МАКЕДОЊА: ЕБОР ги обезбеди средствата за изградба на регионалните депонии во земјава
КОНЕЧНО ЧИСТА МАКЕДОЊА: ЕБОР ги обезбеди средствата за изградба на регионалните депонии во земјава
Математичките гении Или и Македон на средба со министерот за образование Шаќири, добија книги и ветување дека ќе добијат и стипендии
Математичките гении Или и Македон на средба со министерот за образование Шаќири, добија книги и ветување дека ќе добијат и стипендии
БРАВО - Со договореното покачување, наставникот што сега има 26.000 денари плата, би имал 29.900 денари плата
БРАВО - Со договореното покачување, наставникот што сега има 26.000 денари плата, би имал 29.900 денари плата
Делегацијата од „Four Paws International“ светската реномирана организација ја посети скопската ЗОО
Делегацијата од „Four Paws International“ светската реномирана организација ја посети скопската ЗОО
Приведено лице барано со потерница , Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад, Приведен крадец во Скопје, украденото вратено на сопствениикот
Приведено лице барано со потерница , Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад, Приведен крадец во Скопје, украденото вратено на сопствениикот
Муцунски: ООУ „Блаже Конески“ добива енергетска фасада, се проектира и доградба, а во дворот на училиштето наместо сегашниот угостителски објекти ќе се изгради градинка
Муцунски: ООУ „Блаже Конески“ добива енергетска фасада, се проектира и доградба, а во дворот на училиштето наместо сегашниот угостителски објекти ќе се изгради градинка
Интерпол со потврда за реформите во полицијата и успешната заедничка соработка: Северна Македонија избрана за домаќин на 50.Конференција на Европскиот регион во 2023
Интерпол со потврда за реформите во полицијата и успешната заедничка соработка: Северна Македонија избрана за домаќин на 50.Конференција на Европскиот регион во 2023
Костадиновска-Стојчевска: Преку конкретни чекори покажуваме што значи вистинска грижа за македонскиот јазик
Костадиновска-Стојчевска: Преку конкретни чекори покажуваме што значи вистинска грижа за македонскиот јазик

КОСТАДИНОВ: ЖФК „Тиверија“ Струмица е пример за одлично организиран клуб кој покрај спортските активности се бори за родова еднаквост преку разните активности и проекти

Сите спортски средби ми се пријатни, но посебно ми е драго кога за фудбалот разговарам со припаднички на понежниот пол. Денеска, таква средба имав со претставници на женскиот фудбалски клуб „Тиверија“ Струмица предводени од претседателката на клубот Александра Терзиски и директорот Илија Панов.

⚽️ЖФК „Тиверија“ Струмица е пример за одлично организиран клуб кој покрај спортските активности се бори за родова еднаквост преку разните активности и проекти кои ги прави, како што е проектот „Да и девојките играат фудбал“ кој ќе се реализира и во наредната 2022 година, разни хуманитарни акции, а ми најавија дека во наредната година ќе се реализираат повеќе еколошки акции се со цел подигнување на свеста кај граѓаните.

🥇Девојките од ЖФК „Тиверија“ Струмица моментално се есенски шампиони и се наоѓаат на првото место во првата женска фудбалска лига, а исто така се и на врвот односно на првите места во кадетската и младинската лига на Македонија без ниту еден пораз. Клубот има преку 25 репрезентативки во сите категории почнувајки од пионерките, кадетките и младинките па се до најдобрата А репрезентацијата на Македонија.
Од срце за девојките на Тиверија.❤️

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime JUJUTSU KAISEN

My Hero Academia

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 22

english anime AniWatch Dragon Ball (Dub)

AniWatch SK8 the Infinity (Dub) Episode 6