АВСТРИСКИТЕ ФИРМИ ВО ЗЕМЈАВА ДОНИРАА АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО НА ГРАДОТ РЕСЕН
АВСТРИСКИТЕ ФИРМИ ВО ЗЕМЈАВА ДОНИРАА АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО НА ГРАДОТ РЕСЕН
НОСИТЕЛКАТА НА ЛИСТА НА СДСМ ЗА ГРАД СКОПЈЕ - ИНТЕРВЈУ Пејкова: Политичарка во најава, хирург и мајка засекогаш!
НОСИТЕЛКАТА НА ЛИСТА НА СДСМ ЗА ГРАД СКОПЈЕ - ИНТЕРВЈУ Пејкова: Политичарка во најава, хирург и мајка засекогаш!
ЏАФЕРОСКИ: Почитувани сограѓани, од срце Ви благодарам за поддршката и срдечната комуникација при нашите непосредни многубројни средби
ЏАФЕРОСКИ: Почитувани сограѓани, од срце Ви благодарам за поддршката и срдечната комуникација при нашите непосредни многубројни средби
(ВИДЕО) ОВАА КАМПАЊА ЌЕ СЕ ПАМЕТИ ПО ЛАЖЕЊЕТО, ДАНЕЛА СЕ УТЕПА ОД ЛАЖЕЊЕ, ЖЕНАВА НЕМА НИ СРАМ НИ ПЕРДЕ, КАКО ЛИ ЈА НАЈДОА ВМРОВЦИТЕ
(ВИДЕО) ОВАА КАМПАЊА ЌЕ СЕ ПАМЕТИ ПО ЛАЖЕЊЕТО, ДАНЕЛА СЕ УТЕПА ОД ЛАЖЕЊЕ, ЖЕНАВА НЕМА НИ СРАМ НИ ПЕРДЕ, КАКО ЛИ ЈА НАЈДОА ВМРОВЦИТЕ
Глумењето патриот се исплати. Столе, синчето на Александар Пандов кандидат за советник во Град Скопје 👌 Цела да е!
Глумењето патриот се исплати. Столе, синчето на Александар Пандов кандидат за советник во Град Скопје 👌 Цела да е!
(ВИДЕО) СО АРОГАНЦИЈАТА ЖЕНАВА ПОТСЕТУВА НА ГОРДАНА ЈАНКУЛОВСКА: ДАНЕЛА ИМ СЕ НАЛУТИ НА НОВИНАРИТЕ ШТО ЈА ПРАШАА ДАЛИ МЕНАЏИРАЛА СО САЛА РАСАДНИК?!
(ВИДЕО) СО АРОГАНЦИЈАТА ЖЕНАВА ПОТСЕТУВА НА ГОРДАНА ЈАНКУЛОВСКА: ДАНЕЛА ИМ СЕ НАЛУТИ НА НОВИНАРИТЕ ШТО ЈА ПРАШАА ДАЛИ МЕНАЏИРАЛА СО САЛА РАСАДНИК?!
ТИМЧО БЕГАЛЧЕТО: Не отишол на дебата од здравствени причини. Се лечи во кафич во Ново Лисиче
ТИМЧО БЕГАЛЧЕТО: Не отишол на дебата од здравствени причини. Се лечи во кафич во Ново Лисиче
(ВИДЕО) ОВАА КАМПАЊА ИЗОБИЛУВА СО ГАФОВИ - Градоначалникот на Радовиш, Герасим Конзулов, се кае затоа што бил градоначалник на општината
(ВИДЕО) ОВАА КАМПАЊА ИЗОБИЛУВА СО ГАФОВИ - Градоначалникот на Радовиш, Герасим Конзулов, се кае затоа што бил градоначалник на општината

Костовски за Алсат: Запленето ми е сѐ што заработив изминатите 30 години, буквално сум без пари

Обвинителството за организиран криминал отвори предистрага против Костовски и уште три лица за пропаѓањето на Еуростандард банка
Бизнисменот Трифун Костовски тврди дека не добил никакво известување дека личните сметки му се блокирани, како и уделите во хартии од вредност, поради предистрагата која Обвинителството за организиран криминал ја води против него и уште три лица за пропаѓањето на Еуростандард банка.

Исто така, вели дека не знаел ни дека против него е отворена постапка.

Во изјава за Алсат-М, Косовски тврди се работи за 500 до 600 илјади евра, што според него не е доволно за покривање на долговите кон штедачите.

„Имам две стари возила кои се на мое име, стари по дваесет години. Тоа е мојот имот. Ако мојата куќа ги надополни потребите на штедачите, еве им ја давам, слободно. Јас ќе одам во некој дом и готово“,

вели Костовски и додава дека со замрзнувањето на она што заработил во изминатите 30 години сега останува речиси без пари.
„Јас мислам дека денеска ми се сопрени сите финансиски текови и мојот имот е замрзнат. Што знам дали и пензијата ќе ја добијам, ќе видиме, ќе проверам сега на први дали ќе добијам“,

додава Костовски.
Костовски барал средба со државниот обвинител, но сè уште не добил одговор.

И овој пат тој повтори дека зад затворањето на Еуростандард банка има и бизнис и политика.

„Имаме истражни органи, полиција, тие ќе стигнат до нив. Ако бидат толку слободни да ги изнесат на виделина кои се организаторите, бидејќи се многу блиски до власта“,

вели Костовски.
Тој најави дека ќе поведе и арбитрарна постапка пред судот во Париз за стопански криминал бидејќи, како што вели, иако банката имала лоши пласмани на заеми и кредити, не требало да се ликвидира, туку да се даде шанса менаџментот да се обиде да ја спаси од стечај.

loading...

Animepahe: In/Spectre (Dub) anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime online

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Watch Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2 Special Edition - Zero Requiem Episode Full

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

Mxsponsor: https://www.mxsponsor.com/riders/gogoanimebe

Longisland: https://www.longisland.com/profile/gogoanimebe