Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати

Премиерот Димитар Ковачевски на вечерашната прес концереција по повод пристигнувањето на модифицираниот предлог од Франција за кревање на ветото од Бугарија рече дека македонските забелешки се влезени во новиот предлог.

-Предлогот е стигнат по нашата интервенција во Брисел и нашата реакција на драфт документите. Официјалните ставови ќе бидат соопштени откако предлогот ќе ги помине сите филтри, со претседателот, Парламентот и севкупната јавност.
Ние имаме план и стратегија која очиглено дава резултати. Затоа апелирам до сите полтички чинители и медиуми да не шират непроверени информации. Ние ќе соопштиме детали од предлогот, увери Ковачевски.

tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin

sunwin club sunwin club sunwin club

sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu game bài sunwin