Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

Ковачевски: Ќе ги вклучам најдобрите кадри за далеку поефикасно работење на партијата

Кандидатот за претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва во интервју за Телевизија Сител посочи дека СДСМ има најголем човечки потенцијал од сите политички партии. Тој истакна дека има високо мислење за луѓето кои се избрани пред седум месеци а се дел од централниот и извршниот одбор на партијата. Ковачевски планира да создаде тим на професионалци кои ќе може ефикасно и одговорно да работат на сите позиции во владата но и во партијата.

„Врз основа на моето искуство во приватниот сектор каде голем дел од работата е токму управување со тимови и луѓе, ќе се потрудам да ги идентификувам најдобрите кадри во партијата и оние кои ќе може најдобро да одговорат на предизвиците, но исто ќе се обидам да привлечам стручни луѓе и надвор од партијата. Тоа е се во насока за зајакнување на капацитетот и справување со сите предизвици во институциите каде СДСМ раководи, но и во партијата“ – рече Ковачевски.

Тој истакна дека еден од постулатите на неговата е програма е токму подобрување на ефикасноста на работењето на партијата и сите луѓе кои работат на одговорни позиции во владата.

„Мојата програма предвидува зголемување на ефикасноста во работењето и давање на фер шанса на сите квалитетни луѓе кои може да придонесат. СДСМ треба и да ги зајакне комисиите во партијата кои треба да претставуваат место каде ќе се креираат политиките. Само така ќе може да го унапредиме целокупното функционирање на општеството и економијата“ – истакна Ковачевски.

loading...

sites to watch anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 37

AnimeHeaven Your Name.

AnimeHeaven Dragon Ball (Dub) Episode 150

Fairy Tail

watch anime AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)