Ковачевски: Македонскиот јазик е апсолутно чист и еднаков со другите јазици во Европа, Македонскиот јазик ќе биде официјален јазик на Европската Унија. Нема никакви фусноти и дополнувања, тоа се лаги

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека се појавиле многу лаги и шпекулации поврзани со францускиот предлог.

-Сакам да бидам кристално јасен: македонскиот јазик е апсолутно чист и еднаков со сите други јазици во Европа со овој предлог.

Македонскиот јазик ќе биде официјален јазик на Европската Унија. Нема никакви фусноти и дополнувања, тоа се лаги. Нашата стратегија и план даде резултат, имаме нов предлог кој ги штити нашите стратешки и национални интереси.

И во предлогот и во преговорите, нема да дозволиме тие да бидат загрозени, напиша на својот Фејсбук профил премиерот.

tải sunwin

tải sunwin tải sunwin game bài sunwin

sunwin.apk mới nhất

sunwin

sun win