Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

Ковачевски поднесе и изборна програма во СДСМ: Партијата поминува низ предизвик, потребно е обединување

Димитар Ковачевски, заменик-министерот за финансии, попладнево покрај кандидатурата за претседател на СДСМ, ја поднесе и изборната програма под наслов „Заедно, одговорно и посветено“.

Како што рече тој, програмата се темели на три столба – Социјалдемократска визија, економски раст и фер шасна и јасен систем со одговорности.

„СДСМ поминува низ еден предизвик, секој глас од партијата треба да биде слушнат. Моето работење и мојот интегритет ќе го потврдам со одлуките што ќе ги носам, доколку бидам избран. СДСМ го има најголемиот кадровски потенцијал, рече Ковачевски.

Тој додаде дека негова заложба ќе биде да се врати единството во владеачката партија, но и дека покрај членовите на СДСМ, ќе треба поддршка да добие и од Конгресот.

– Претседателот се избира на непосредно гласање, па следува Конгрес на кој треба да се изјаснат делегатите на партијата, а јас не можам да предвидам што ќе се случи на тој Конгрес, подвлече Ковачевски.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime websites The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

SK8 the Infinity Episode 6

animes online JUJUTSU KAISEN (Dub)

WONDER EGG PRIORITY Episode 7

aniwatch app Naruto (Dub)