ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
Ако решиме да рушиме 50 000 куќи, ќе ни требаат 50 милиона евра само за рушење плус уште 500 милиона евра за пак да им ги изградиме куќите според план затоа што не мислите дека треба да оставиме 100 000 народ на улица без покрив на главата?!
Ако решиме да рушиме 50 000 куќи, ќе ни требаат 50 милиона евра само за рушење плус уште 500 милиона евра за пак да им ги изградиме куќите според план затоа што не мислите дека треба да оставиме 100 000 народ на улица без покрив на главата?!
Рано е да се тргнат маските на отворено, за тоа ќе се разговара следната недела, вели Филипче
Рано е да се тргнат маските на отворено, за тоа ќе се разговара следната недела, вели Филипче
МОН: Апсурдно е да се протестира против напредок во образованието
МОН: Апсурдно е да се протестира против напредок во образованието
(ВИДЕО) САМО ВО СКОПЈЕ ТРЕБА ДА СЕ СРУШАТ 15 000 КУЌИ АКО НЕ ГО ДОНЕСЕМЕ ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ
(ВИДЕО) САМО ВО СКОПЈЕ ТРЕБА ДА СЕ СРУШАТ 15 000 КУЌИ АКО НЕ ГО ДОНЕСЕМЕ ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ
БИТКА ЗА НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ: БОГОЈЕСКИ ОД МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ГО СТИГНА АПАСИЕВ ПО ПОПУЛАРНОСТ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ!
БИТКА ЗА НЕОПРЕДЕЛЕНИТЕ: БОГОЈЕСКИ ОД МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ГО СТИГНА АПАСИЕВ ПО ПОПУЛАРНОСТ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ!

КОВАЧЕВСКИ: Првиот блок на РЕК Битола ќе се гаси во 2025-та и на негово место ќе се гради гасна електрана, вториот ќе се гаси во 2030-та и ќе биде заменет со фото волтаици, третиот ќе се гаси 2040-та година

– РЕК Битола полека постепено ќе се гаси како капацитет кој работи на јаглен и ќе се трансформира во капацитет кој работи на еколошки горива. Па така првиот блок ќе се гаси 2025-та и на негово место ќе се гради гасна и термо електрана со што ем ќе биде заменет првиот блок но и Битола ќе добие парно греење, потоа вториот блок е планирано да се угаси 2030-та и на негово место ќе ставиме фото волтаици со капацитет од 180 мегавати а третиот блок е планирано да се угаси во 2040-та година. Во меѓувреме ќе инвестираме со јавно приватно партнерство во ХЕЦ Чебрен кој ќе произведува 1000 мегават часови струја годишно што ќе биде стожер на македонската енергетска стабилност. Во ХЕЦ Осломеј веќе инсталираме 180 мегавати фото волтаици, ги прошируваме и ветерниците во Богданци и Дојран.

Шефот на ЕСМ, Ковачевски за Алсат М.

loading...

WCOStream wcostream spongebob: Redo of Healer Episode 12

AniWatch watch anime dub: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview (https://aniwatch.pro/m/jqmz/ep-1)