БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија
Трас: Молдавија треба да се опреми по стандардите на НАТО
Трас: Молдавија треба да се опреми по стандардите на НАТО
(ВИДЕО) МАРИЧИЌ: ИЗЈАВИТЕ НА РАДЕВ ОДМАГААТ ДА ДОЈДЕМЕ ДО РЕШЕНИЕ, БАРАМЕ ОД БУГАРИЈА ДА ГИ УСОГЛАСАТ СВОИТЕ БАРАЊА И ДА ГИ СТАВАТ НА ХАРТИЈА ЗАЕДНО СО СВОИТЕ ОБВРСКИ ЗА ПАТОТ НА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ
(ВИДЕО) МАРИЧИЌ: ИЗЈАВИТЕ НА РАДЕВ ОДМАГААТ ДА ДОЈДЕМЕ ДО РЕШЕНИЕ, БАРАМЕ ОД БУГАРИЈА ДА ГИ УСОГЛАСАТ СВОИТЕ БАРАЊА И ДА ГИ СТАВАТ НА ХАРТИЈА ЗАЕДНО СО СВОИТЕ ОБВРСКИ ЗА ПАТОТ НА МАКЕДОНИЈА КОН ЕУ
Целосно изгаснат пожарот кај „Комуна”, нема повредени, има материјална штета
Целосно изгаснат пожарот кај „Комуна”, нема повредени, има материјална штета
Србија се усогласи со санкциите на ЕУ кон Белорусија во врска со инвазијата на Украина
Србија се усогласи со санкциите на ЕУ кон Белорусија во врска со инвазијата на Украина
САД ќе прати повеќе војници во Европа ако Русија се заканува
САД ќе прати повеќе војници во Европа ако Русија се заканува

КОВАЧЕВСКИ СЕ СРЕТНА СО ГИР: ЕУ да ги почне преговорите со Северна Македонија, тоа сме го заслужиле, на евроамбасадорот му ги презентирав моите заложби и приоритети како нов претседател на СДСМ, но и како иден мандатар

Очекуваме поддршка од ЕУ бидејќи реформите интензивно ги спроведуваме и земјата одамна заслужи да ги започне преговорите со унијата. Новата Влада предводена од СДСМ ќе остане посветена на барање заедничко прифатливо решение со Република Бугарија, согласно европските вредности.

Добро е што има позитивни сигнали од премиерот Петков во однос на спорот и очекувам час поскоро да дојдеме до решение. Ова денес го порачав на средбата со амбасадорот на Европската Унија во Република Северна Македонија, господинот Дејвид Гир.

На евроамбасадорот му ги презентирав моите заложби и приоритети како нов претседател на СДСМ, но и како иден мандатар. Новата влада ќе се фокусира на зголемување на ефикасноста на институциите, решавање на предизвиците со енергетската криза и пандемијата, реализација на економски реформи и неселективна борба против корупцијата. Потенцирав дека ќе се залагам за подигање на ефикасноста во работењето на Владата и поголема одговорност кај секој функционер.

Амбасадорот Гир ги потврди заложбите и поддршката на Северна Македонија од страна на Европската унија и потврди дека тие остануваат наш силен сојузник.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 17

Hunter x Hunter (2011) (Dub)

ANIMEFLIX The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

free anime online Fairy Tail

ANIMEFLIX Demon Slayer: Entertainment District Arc

tải go88