(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

Ковачевски: Во тек е подготовка на нова Владина програма, фокусирана на економијата и ефикасност на институциите

Во тек е процесот на преговори и подготовка на програмата на новата Влада, програма која ќе биде фокусирана на економијата, на ефикасноста на институциите, порача вечерва претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, во интервју за Телевизија Сител.

„Ова е Влада која што мандатот го има добиено, односно владината коалиција на изборите 2020 година. Сега имаме нов партнер во владата, тоа е партијата Алтернатива. Веќе извршивме разговори со сите коалициони партнери, значи се работи на подготовка на нова програма со која ќе биде предложена заедно со владата. Таа владина програма ќе биде фокусирана на економијата и на зголемување на ефикасноста во извршувањето на работите. Особено во зголемувањето на реализацијата на капиталните инвестиции. Исто така ќе бидат адресирани и најголемите предизвици кои што ги имаме оваа година и идната година, а тоа е справувањето со пандемијата и задржување на животниот стандард на граѓаните. Во услови на економска криза предизвикана од пандемијата и решавање на проблемите кои настанаа од европската енергетска криза“ истакна претседателот Ковачевски.

Ковачевски посочи дека нема да ги користи целосните уставни рокови за формирање, туку планира предлог составот на Владата да биде поднесен на 11 јануари по што согласно роковите, да биде закажана седницата за избор на новата Влада.

loading...

english anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 4

stream anime online 4Anime To Your Eternity

4anime biz My Hero Academia (Dub)

4Anime My Hero Academia Season 3 Episode 17

4anime biz Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)