ЕКС МИНИСТЕРОТ АКСЕЛ АХМЕДОВСКИ БАРА ОД МАКЕДОНСКИОТ ТОЛКОВЕН РЕЧНИК ДА СЕ ТРГНАТ НАВРЕДЛИВИТЕ ЗБОРОВИ ЗА РОМИТЕ
ЕКС МИНИСТЕРОТ АКСЕЛ АХМЕДОВСКИ БАРА ОД МАКЕДОНСКИОТ ТОЛКОВЕН РЕЧНИК ДА СЕ ТРГНАТ НАВРЕДЛИВИТЕ ЗБОРОВИ ЗА РОМИТЕ
Заев: Коалиции за локалните избори ќе дефинираме во септември, повикувам на соработка
Заев: Коалиции за локалните избори ќе дефинираме во септември, повикувам на соработка
Филипче: Вакцините од типот на „Синофарм“ полесно се адаптираат за нови соеви на вирусот
Филипче: Вакцините од типот на „Синофарм“ полесно се адаптираат за нови соеви на вирусот
(ВИДЕО) О ГОСПОДЕ БОЖЕ КОЛКУ СЕ ЛУДИ: ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ ИСПЕА ПЕСНА ЗА ОСУДЕНИТЕ УБИЈЦИ И НАСИЛНИЦИ ОД 27-МИ АПРИЛ!
(ВИДЕО) О ГОСПОДЕ БОЖЕ КОЛКУ СЕ ЛУДИ: ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ ИСПЕА ПЕСНА ЗА ОСУДЕНИТЕ УБИЈЦИ И НАСИЛНИЦИ ОД 27-МИ АПРИЛ!
(ВИДЕО) Градоначалникот Богдановиќ најави голема летна градежна офанзива со реконструкции на 14 улици на територија на Општина Центар
(ВИДЕО) Градоначалникот Богдановиќ најави голема летна градежна офанзива со реконструкции на 14 улици на територија на Општина Центар
Светска банка: Следната година македонската економија ќе се врати на ниво како пред пандемијата
Светска банка: Следната година македонската економија ќе се врати на ниво како пред пандемијата
ВМРОВЦИТЕ НА АПАРАТИ - Данскиот министер за надворешни: Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија
ВМРОВЦИТЕ НА АПАРАТИ - Данскиот министер за надворешни: Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија
БРАВО - Вкупно 3,4 милиони евра за девет општини преку МСИП за капитални проекти
БРАВО - Вкупно 3,4 милиони евра за девет општини преку МСИП за капитални проекти

КРАЛЕВИТЕ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ – КУРТОН БИВИС И КУРТОН БАТХЕД ДОБИЈА ДЕМАНТ: Канал 5 со реакција до Алфа дека ја манипулира јавноста

Веќе подолг период Алфа ТВ и нејзината емисија „Заспиј ако можеш“ се обидува да ја манипулира јавноста со некаква огромна гледаност и „неверојатно влијание“, што е апсолутна невистина!

Колегата на Горан Момироски постојано споменува дека се втора по гледаност политичка емисија, што апсолутно не е точно, просечно гледано на месечно или неделно ниво се трети, пред нив е колегата од 360 Степени.

Или еве какви биле вчера рејтинзите на политичките емисии.
Од тука гледате и самите дека не е убаво да се кажуваат невистини. За имате најголеми „влијание“, треба да имате и најголем рејтинг, што го немате. Тоа како да кажете дека хор од 5мина пејачи ќе пејат погласно од хор од 50 пејачи. Невозможно, нели?
Само на еден ден, пред некоја недела се доближивте на 2-3% разлика во рејтингот. Нормално, и ние некогаш знаеме да „промашиме“, но многу , многу ретко.
Канал 5 ја разбира желбата на колегата Момироски и неговото другарче-водител за поголем успех, но има време, со напорна и оригинална работа како што е на тимот на Само Вистина/Интервју можеби еден ден ќе се приближите до „медиумските височини“.

Само Вистина – Канал 5 ТВ

loading...

AnimeHeaven anime heavene: Watch Umibe no Étranger Episode Full (https://animeheaven.pro/m/zDPN/ep-1)

4Anime haikyuu season 4 4anime: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 16