ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО НА РАБОТНИ ПРОЕКТИ ШИРУМ СВЕТОТ ЗА СИТЕ ДОСЕГАШНИ И ИДНИ ПОЖАРНИКАРИ од тимот на MACEDONIAN FIRE WATCHERS
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО НА РАБОТНИ ПРОЕКТИ ШИРУМ СВЕТОТ ЗА СИТЕ ДОСЕГАШНИ И ИДНИ ПОЖАРНИКАРИ од тимот на MACEDONIAN FIRE WATCHERS

КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, ГЛОДУРОТ НА КУРТОН АЛФА, МОМИРОВСКИ, СМИСЛИ НОВА НЕВЕРОЈАТНА ФИНТА ЗА ПРОПАГАНДА ПРОТИВ ВЛАДАТА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СМИСЛИЛ!

Нема да ви се верува што смислиле вмровците, како бе само им текнуваат вакви работи?!?!

Значи шефот на машината за лажни вести, глодурот на КУРТОН АЛФА, Горан Момировски смислил нова финта која ја кажа во најновата емисија ЗАСПИ АКО МОЖЕШ која е клучна емисија на вмровската пропаганда и во која гостуваат строго големи вмровски капиталци, што новинарски што политички што експертутски…

Замислете што вели овој крал на лажните вести, неговата теза оди некако вака, ќе пробаме да ја објасниме, ова е толку забегано што тешко се објаснува.

Значи он промовира нова теза а тоа е, лажните вести кои они ги креирале, уствари не се лажни вести, напротив, тоа биле валкани расипани намери на власта кои они на време со многу голема бучава ги спречиле?!?!

Значи ај уште еднаш. Измислуваат лажна вест, дека владата на пример ќе ги укинува катедрите за македонски јазик при филолошки факултет, па откако УКИМ излезе со демант, они не велат дека згрешиле, туку тоа било точно ама тоа што они се побуниле спречиле катедрите да се укинат?!?!

Замислете кое е ова лудило?!?! Значи они може сабајле да излезат дека владата планира да го бомбардира Маџари за вечерта да кажат дека Маџари било на време спасено поради тоа што они кренале паника?!?!

Значи вака може владата да се обвини буквално за се и после они ем лажеле ем патриоти ем борци против злото?!?!

Значи неверојатни се КУРТОНИТЕ, МОРА ДА ИМ СЕ СИМНЕ КАПА, КАКВА Е ОВА САМО БАНДА НЕНОРМАЛНА!

Инаку ова е финта која е уиграна и со ВМРО ДПМНЕ која стои зад оваа телевизија финансиски менаџерски и во секој друг облик, имено и челниците на ВМРО ДМНЕ често излегуваат со лажни вести за потоа да кажат дека они спречиле власта да направи тоа што они предупредувале, така беше за тоа дека Заев ќе потпишел некој капитулантски договор ама они го спречиле, или Заев спремал тоа и тоа со Мијалков, ама они тоа го спречиле итн итн…

Креираат лажна вест, прават паника а после сами се прогласуваат за победници, неверојатни измамници и хоштаплери!

loading...

Website https://animedao.nl: Watch SD Gundam Force (Dub) animedao Episode 52 attack on titan animedao

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeflv.uk: Watch Capricorn animeflv Episode Full anime websites

Website https://animeflix.nl: Watch Bikini Warriors OVA animeflix Episode 5 animeflix boku no hero

Flickr: https://www.flickr.com/people/gogoanimelol/

Devpost: https://devpost.com/gogoanimelol