(ВИДЕО) Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
(ВИДЕО) Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!

КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ – МОМИРОВСКИ ЛАЖЕ БЕЗ ОКО ДА МУ ТРЕПНЕ: АЛФА ТВ ИМА ГЛЕДАНОСТ ОД 300 ДО 500 ИЛЈАДИ ГЛЕДАЧИ ДНЕВНО!

Момировски кај Љупче Златев на радио се фали дека ТВ Алфа имала гледаност од 300 до 500 илјади гледачи дневно?!?!

Оваа фантастична бројка пробуди интерес кај нас да се распрашаме кај луѓе што ги разбираат тв рејтинзите во земјава и од таму ни кажаа дека Алфа ТВ може само да сонува за таква гледаност.

– Такви бројки нема ниту Сител која е најгледана а не пак Алфа која е на дното позади Сител, Канал 5, Телма, Тв 24 и Алсат М. – ни вели нашиот извор, моментално уредник во една од споменатите телевизии.

Еден поранешен уредник кој пак одлично ги познава тв рејтинзите и бил уредник во А1, Канал 5 и Алфа ни вели:

– Нема шанси да се гледани толку, тоа се фантастични бројки, значи и кога лаже треба да се лаже со усул, колку што знам Алфа има само 3 посто шер, што значи дека тоа е околу 60 000 народ дневно, толку се гледани, какви црни 500 000, лаже без око да му трепне, такви бројки имаше само А1 пред 10 години! Сега има многу странски канали, народ си гледа нетфликс и дреме на јутуб или чита портали или е на социјални мрежи, вкупно е гледаноста намалена на телевизиите а пак особено на Алфа тв која е мала и негледана телевизија со многу сиромашна тв понуда споредено со Сител и Канал 5 кои располагаат со поголема понуда, повеќе бренд препознатливост и верна публика итн итн… – низ смеа ни вели познатиот екс уредник на речиси сите мак телевизии.

Нема што, главниот уредник на Алфа, Момировски е дефинитивно кралот на лажните вести во земјава, нема ден да не помине а да не лупне по 10 до 20 лажни вести од својата емисија Заспи Ако Можеш или пак своите портали кои ги уредува или пак вестите на Алфа каде исто така тој има големо влијание.

loading...

A Sister's All You Need (Dub) Episode 12

AnimeBee: Gasaraki (Dub) anime episode 25 online free at https://animebee.to kissanime

Website https://aniwatch.pro: Watch Munto 2: Beyond the Walls of Time aniwatch Episode Full watch anime online

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Hubpages: https://hubpages.com/@animeflixnl

Docs google: https://docs.google.com/document/d/1lvCR6cw2GHAvzRSx4rmagWF9kmgvnj7OAYsACFBvsFc