БРАВО - Османи приреди коктел за дијаспората и им порача дека својот мандат ќе го посвети на создавање услови за секој кој има желба да може да се врати во државата
БРАВО - Османи приреди коктел за дијаспората и им порача дека својот мандат ќе го посвети на создавање услови за секој кој има желба да може да се врати во државата
СДСМ ПРИЛЕП - Денеска се навршуваат 64 години од смртта на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто
СДСМ ПРИЛЕП - Денеска се навршуваат 64 години од смртта на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов – Ченто
БРАВО - СПАСОВСКИ ГО СОТРЕ ПОДЗЕМЈЕТО: ЗА ЕДНА ГОДИНА УАПСЕНИ БЛИЗУ 500 КРИМИНАЛЦИ БАРАНИ СО ПОТЕРНИЦА
БРАВО - СПАСОВСКИ ГО СОТРЕ ПОДЗЕМЈЕТО: ЗА ЕДНА ГОДИНА УАПСЕНИ БЛИЗУ 500 КРИМИНАЛЦИ БАРАНИ СО ПОТЕРНИЦА
Заев: Во првиот круг ќе одиме секој сам, а после ќе се поддржиме со ДУИ, БЕСА и со ДПА
Заев: Во првиот круг ќе одиме секој сам, а после ќе се поддржиме со ДУИ, БЕСА и со ДПА
Вицепремиерот Битиќи и директорот Тунџев го промовираа новиот Национален Геопортал – Со само еден клик граѓаните и стопанството може да пристапат до огромен број на просторни податоци
Вицепремиерот Битиќи и директорот Тунџев го промовираа новиот Национален Геопортал – Со само еден клик граѓаните и стопанството може да пристапат до огромен број на просторни податоци
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
Почитувани, ве известуваме дека Комерцијална банка АД Скопје од вторник, 27.07.2021 година, ќе започне со исплата на пензиите за месец јули
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
(ВИДЕО) СКОПЈЕ ЈА ДОБИ И ВТОРАТА ТАРТАН ПАТЕКА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК

КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ МОМИРОВСКИ ПАК ИЗЛАЖА, ДОБИ ДЕМАНТ ОД МОН – ОНЛАЈН ПЛАТФОРМАТА КОЈА Е СОРАБОТКА НА ПРОГРАМАТА ТИМС ПРИЛАГОДЕНА ОД ФИНКИ РАБОТИ БЕСПРЕКОРНО, ТАКА ЌЕ БИДЕ И СО ДИГИТАЛИЗАЦИЈАТА НА УЧЕБНИЦИТЕ!

Кралот на лажните вести, уредникот на Алфа Телевизија и водител на емисијата Заспи Ако Можеш, Горан Момировски синоќа во емисијата во која гостинка беше професорката Колозова пак протна една лажна вест, што е негова навика веќе со месеци да ја користи емисијата за да пласира лажни вести, овој пат според него онлајн платформата што ја изработи факултетот ФИНКИ и ја подари на МОН била бескорисна и не работела и тоа било доказ дека дигитализацијата како процес немало да успее во земјава.

Побаравме изјава од МОН за ова и од таму ни изјавија:

– Тоа е чиста лага, Момировски ја лаже јавноста, онлајн платформата работи беспрекорно се работи за изнјамен софтвер од Мајкрософт, програмата ТИМС која потоа беше прилагодена за нашата држава и тука ни помогнаа студентите од ФИНКИ и многу сме задоволни како помина целиот процес, спроведовме хибридна настава на онлајн настава и физичка настава во школите и треба да сме горди што се помина во најдобар ред, само 8000 ученици немаа пристап до компјутер и наставата ја следеа на МТВ каде имаше изработени емисии за сите лекции кои беа според наставната програма. Исто ќе биде и со дигитализацијата, и таа ќе помине во најдобар ред, секој што си ја сака својата земја треба да помага да се дигитализираме и да фатиме чекор со светот а не нашите деца да бидат осакатени без знење за новото дигитално време кое ни се случува во секојдневниот живот. Ја осудуваме манипулацијата и лагите искажани од господинот Момировски од Алфа Тв со која се доведува јавноста во заблуда – велат од МОН за Мактел.

Мактел ќе продолжи да ја следи оваа емисија и да ги лови не сите но барем дел од лагите и манипулациите кои ги прават речиси во секоја емисија овие квази БИВИС И БАТХЕД новинари подмачкани со унгарско масло…

loading...

AniWatch aniwatch.me: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 12

ANIMEFLIX animeflix hunter hunter: Watch One Piece Episode 945