(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

Крива Паланка ќе и додели финансиска помош на Украина

Градоначалникот на Општина Крива Паланка, Сашко Митовски, по остварен телефонски разговор со амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Наталија Задорожњук, поднесе предлог-иницијатива до Советот на Општината за доделување на еднократна финасиска помош од општинскиот буџет, за настраданото население во Украина.

-Оваа иницијатива Митовски ја превзема врз основа на одличната соработка со Амбасадата на Украина во РС Македонија и со амбасадорката, Наталија Задорожњук, која е прогласена за почесен граѓанин на Општина Крива Паланка, како и плодната соработката со збратимениот град Перечин од нашата пријателска земја Украина, информира службата за комуникација со јавност на Општина Крива Паланка.

-Оваа голема трагедија што ја зафати нашата пријателска земја, Украина, ни донесе немир и тага на сите, затоа, токму сега кога пријателите ни се во невоља, треба да ја покажеме нашата солидарност и да изнајдеме начини да помогнеме на недолжното население и настраданите лица, изјави Митовски.

Согласно иницијативата, претседателката на Советот на Општина Крива Паланка, Изабела Павловска, ќе закаже вонредна седница на Советот деновиве на која се очекува да биде усвоена одлука за издвојување финансии според состојбата и можноста на општинскиот буџет.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

anime to watch Naruto: Shippuden

watch anime AnimeDao How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Death Note (Dub) Episode 32

watch animes AnimeDao Fairy Tail (Dub)