МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
БОМБА НА МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ВМРО ја прави третата стратешка грешка!?
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
Авиони од Русија попладнево ќе ги однесат протераните 70 дипломати од Софија
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете

Ќучук: ЕУ гаранции за правата на Бугарите, па кревање на ветото

ЕУ мора да гарантира дека постои механизам за следење на човековите права и слободи, вели бугарскиот европратеник, Илхан Ќучук

Правата на бугарските граѓани во Северна Македонија се главното прашање за кое мора да се најде решение пред нашиот западен сосед да влезе во Европската унија. Ова го изјави европратеникот и известувач на Европскиот парламент за Македонија Илхан Ќучук во емисијата „Брисел 1“ на Бугарија ВО ЕТЕР.

Доколку овде се најде европско решение, самата ЕК ќе ни даде гаранции за набљудување на човековите права и слободи, би рекол дека тоа е доволна причина да се оди напред, односно да се укине ветото. ЕУ да даде гаранции, дека постои механизам за следење на човековите права и слободи, со јасни укажувања, како што се прави за другите земји и потоа да им се отвори перспективата, рече тој

loading...

go88 là gì quên tên đăng nhập go88 go88 events

go88 sunwin sunwin house sunwin être