Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

КУРТОНИ ЛАЖАТ СУШАТ НА АЛФА: СДСМ ја задолжија земјава за 2 милијарди евра за 5 години, ВМРО ја задолжи за 4 милијарди за 10 години!

– СДСМ ја задолжи земјава за 3 милијарди за 5 години колку што ВМРО ја задолжи за 10 години, и кај се парите?!

Ивона мечката и Бивис и Батхед на Алфа ја лажат јавноста. Реалноста е следна:

– Во 2006-та задолженоста на земјата нбеше 1,5 милијарди евра.

– Во 2016-та задолженоста на земјата беше 5,5 милијарди евра.

– Сега во 2021-ва задолженоста е нешто под 7.5 милијарди евра.

Е сега, проблемот е што кога некој ќе ја качи задолженоста од 1,5 на 5,5 милијарди евра, потоа тој што ќе дојде по него треба да се задолжува за да го врати долгот што некој пред него го направил, така да парите што сега се позајмивме отидоа за враќање на долговите на Грујо но и за помагање и субвенции околу пандемијата од Корона.

Секако и илјадници проекти кои ВМРО-ните се прават дека ги нема во земјава, пред се патишта, водоводи, канализации, школи, градинки, паркови, реновирани болници, нови возила во АРМ, нови возола во полиција, нови еко автобуси во Скопје, покачување на социјална помош, пензии итн итн…

loading...

go88 match go88 ông thần tài go88 info

sunwin house bài sunwin sunwin online