УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ВЕСТ ПУКНА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Не е разговарано за промена на знаме, грб или химна на државата, тврдат од Владата
УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА ВЕСТ ПУКНА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Не е разговарано за промена на знаме, грб или химна на државата, тврдат од Владата
(ВИДЕО) ПЕШТАНЦИ БАРААТ ДА ИМ СЕ ВРАТАТ ПЛАЖИТЕ КОИ ДРЖАВАТА ИМ ГИ ЗЕЛА ВО КОМУНИЗМОТ
(ВИДЕО) ПЕШТАНЦИ БАРААТ ДА ИМ СЕ ВРАТАТ ПЛАЖИТЕ КОИ ДРЖАВАТА ИМ ГИ ЗЕЛА ВО КОМУНИЗМОТ
Царовска бара Обвинителството да ги истражи Кембриџ учебниците
Царовска бара Обвинителството да ги истражи Кембриџ учебниците
Од 81-та седница на Владата: Одобрен е превоз на патници со максимален капацитет на превозните средства; Предлогот за намалување на ДДВ за електрична енергија оди во Собранието; Јунските пензии ќе се исплаќаат од 29 јуни
Од 81-та седница на Владата: Одобрен е превоз на патници со максимален капацитет на превозните средства; Предлогот за намалување на ДДВ за електрична енергија оди во Собранието; Јунските пензии ќе се исплаќаат од 29 јуни
БУГАРСКИ ИНАТ БИЛ ПОЈАК ОД МАГАРЕШКИ ИНАТ - Нема датум за преговори за Македонија, Советот не успеа да ја убеди Бугарија
БУГАРСКИ ИНАТ БИЛ ПОЈАК ОД МАГАРЕШКИ ИНАТ - Нема датум за преговори за Македонија, Советот не успеа да ја убеди Бугарија
Добра вест: Просечната плата речиси 28.500 денари, за време на пандемијата се зголемила за 10 отсто
Добра вест: Просечната плата речиси 28.500 денари, за време на пандемијата се зголемила за 10 отсто
МАФИЈАТА ЌЕ СЕ СООЧИ СО ЗАКОНОТ: КАМЧЕВ И МИЈАЛКОВ СЕДНУВААТ НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА ЗА ПЕРЕЊЕ НА ПАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ ГИ УКРАЛ ОД ДОНАЦИИТЕ ЗА ВМРО-ДПМНЕ
МАФИЈАТА ЌЕ СЕ СООЧИ СО ЗАКОНОТ: КАМЧЕВ И МИЈАЛКОВ СЕДНУВААТ НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА ЗА ПЕРЕЊЕ НА ПАРИТЕ ШТО ГРУЕВСКИ ГИ УКРАЛ ОД ДОНАЦИИТЕ ЗА ВМРО-ДПМНЕ
Пендаровски за „Анадолија“: Брисел и европските партнери одговорни за одложувањето на процесот на интеграција
Пендаровски за „Анадолија“: Брисел и европските партнери одговорни за одложувањето на процесот на интеграција

Кузеска: Есенскиот бран се засилува, потребно е да ги почитуваме мерките

Есенскиот бран на коронавирусот се засилува и потребно е секој од нас да ги почитува постојните мерки за заштита, односно да носиме маска, да држиме дистанца и редовно да ги миеме и да ги дезинфицираме рацете, посочи на прес-конференција портпролката на СДСМ, Богданка Кузеска.

-Со предлог мерките кои со очекува Собранието да ги изгласа во најкус можен рок, носењето маски на отворено ќе стане задолжително, ќе се забрани групирање на повеќе од 4 лица на отворено, како и домашни посети на повеќе од четворица гости во едно домаќинство, објасни Кузеска.

Таа додаде и дека доколку бројот на заразени расте, Комисијата за заразни болести веќе утре, до Владата ќе предложи дополнителен пакет рестриктивни мерки.

-Ограничување на капацитетот на луѓе во јавниот превоз до 50 oтсто, целосна забрана за секакви настани и крај на работното време на сите економски оператори, субјекти во 23 часот, кажа Кузеска во поглед на предлозите за дополнителни мерки.

Портпаролката на валдејачката партија истакна дека здравствените работници не можат сами и дека во оваа борба мора да се вклучиме сите со тоа што ќе ги почитуваме мерките без исклучок.

-Се работи за вашето здравје, за здравјето на вашите пријатели, колеги, на вашите најблиски. Мора сите да бидеме свесни, совесни и одговорни, нагласи таа и додаде дека во битката против Ковид-19, ќе се вклучат и студентите од шестта година по општа медицина бидејќи ја препознале својата важна општествена улога во моменти на криза.

loading...

AnimeHeaven animeheaven unblocked: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 3

AniWatch aniwatch me: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://aniwatch.pro/m/gqqN) Episode 11