ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
Финскиот претседател оптимист: Ќе се договориме со Турција за НАТО
Финскиот претседател оптимист: Ќе се договориме со Турција за НАТО
ОВОЈ ИСПАДНА ПОГОЛЕМ ПИОН НА ПУТИН И ОД ВУЧИЌ - Радев: Не сакаме со бугарско оружје да се убиваат луѓе во Украина
ОВОЈ ИСПАДНА ПОГОЛЕМ ПИОН НА ПУТИН И ОД ВУЧИЌ - Радев: Не сакаме со бугарско оружје да се убиваат луѓе во Украина
(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ФОТО) Пронајдени оружје и дрога при претрес во Скопје
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
(ВИДЕО) Црковни извори за Алфа: Автономијата на МПЦ-ОА е преодна фаза до афтокефалност, за неколку дена заедно ќе служат поглаварите на СПЦ и МПЦ во храмот Свети Сава во Белград
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Арсовска: Еколошкото образование на младите е клучен фактор за унапредување на заштитата на животната средина
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска во просториите на МНР пред студентите од неколку универзитети од земјата, го претстави прeстојниот Стратешки дијалог со САД, што ќе се одржи на 2 јуни во Вашингтон

Кузеска: Парламентарното мнозинство е стабилно, новата Влада ќе се формира кон средината на јануари

Соопштение за јавност

Парламентарното мнозинство е стабилно, со Алтернатива е постигнат договор кој беше јавно објавен и кој беше јавно презентиран пред граѓани, договор кој се базира на стибилност и напредок на државата во согласност со европските вредности, порача вечерва портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска во гостување на емисијата „Патот кон…“ на телевизија Алсат.

Кузеска најави дека новата Влада предводена од СДСМ и новиот мандатар ќе биде формирана кон средината на јануари а нејзин главен приоритет ќе биде справување со предизвиците коишто претостојат но и да се запази континуитетот на процесите и политиките важни за граѓаните.

Портпаролката Кузеска потсети на успесите на досегашната Влада предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев.

„Доскорешниот претседател на СДСМ, Зоран Заев целосно ја промени сликата во државата. Денеска сме 30 земја членка на НАТО. Зголемена е минималната плата, зголемена се и социјалната помош и просечната плата. По 20 години успеавме да спроведеме попис во државата и истовремено го отворивме патот кон ЕУ“ порача Кузеска додавајќи дека СДСМ преку новата Влада што ќе ја предводи целосно ќе се посвети на справување со енергетската криза и пандемијата и бескомпромисна борба против корупцијата.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime My Hero Academia Season 2

My Hero Academia Season 5 Episode 16

watch anime dub GoGoAnime JUJUTSU KAISEN

anime sites WONDER EGG PRIORITY

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 9

tải go88