Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
(ВИДЕО) ПОЈАСНА ПОРАКА ОД ОВА ЗДРАВЈЕ: ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ПЕТРОВСКА И АМЕРИКАНСКА АМБАСАДОРКА БРНЗ ДЕНЕСКА ЗАЕДНО НА НОСАЧОТ НА АВИОНИ НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, ХАРИ ТРУМАН
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети
Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети

Квалитетот во понудата и работењето на Комерцијална банка ѝ донесе уште една престижна меѓународна награда – „Quality Chioce“ за 2022 година, доделена од организацијата European Society for Quality Research (ESQR) со седиште во Швајцарија

Квалитетот придонесува за позитивен придонес на нашите производи и услуги во секојдневното живеење на секој наш клиент и во растот и развојот на бизнисите што ги поддржуваме. Квалитетот во понудата и работењето на Комерцијална банка ѝ донесе уште една престижна меѓународна награда – „Quality Chioce“ за 2022 година, доделена од организацијата European Society for Quality Research (ESQR) со седиште во Швајцарија.

Наградата „Quality Chioce“ е признание за исклучителен успех во стратегиите за управување со квалитет, а во Комерцијална банка ја прифаќаме и како поттик за поставување и достигнување уште поголеми и одржливи вредности за извонредност во задоволувањето на потребите на нашите клиенти.

Со оваа награда, ESQR промовира свест за квалитет, ги препознава добрите деловни практики, технолошките иновации и достигнувањата за квалитет во организациите ширум светот. Таа досега им е врачена на многу реномирани меѓународни компании, во чие друштво сега влегува и Комерцијална банка. Наградените организации и компании се избираат врз основа на одговори на прашалници изработени од ESQR и реализирани истражувања на мислење на потрошувачи и на пазарот. Како испитаници и гласачи се земаат клиенти, поранешни добитници на награда за квалитет, добавувачи, соработници, а во изборот се истражуваат и информации од јавен карактер, публикации, позитивни коментари, општествено одговорни проекти и слично.

loading...

go88 bản chuẩn cách bắt cầu tài xỉu chuẩn go88 go88 rút tối đa bao nhiêu tiền

bảng tài xỉu sunwin sunwin âu sunwin mod apk