Тренчевска: Општина Делчево добива нова детска градинка со капацитет за 130 деца
Тренчевска: Општина Делчево добива нова детска градинка со капацитет за 130 деца
Средба на Грковска со претставници од невладиниот сектор: Неопходен е партнерски однос со граѓанските организации, нивната експертиза е важен елемент во креирањето на политики
Средба на Грковска со претставници од невладиниот сектор: Неопходен е партнерски однос со граѓанските организации, нивната експертиза е важен елемент во креирањето на политики
СО ГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС ГО ОДОБРИ ПАКЕТОТ ВОЕНА И ФИНАНСИСКА ПОМОШ ЗА УКРАИНА ТЕЖОК 40 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ!
СО ГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС ГО ОДОБРИ ПАКЕТОТ ВОЕНА И ФИНАНСИСКА ПОМОШ ЗА УКРАИНА ТЕЖОК 40 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ!
СДСМ ДО ВМРО ДПМНЕ: ИЗГРАДИВМЕ 69 ГРАДИНКИ ЗА 4300 ДЕЦА, И ЌЕ ИЗГРАДИМЕ УШТЕ, ВИЕ ПАРИТЕ ГИ ДАВАВТЕ ЗА ЖАЛНИ ВРБИ И СТИРОПОР
СДСМ ДО ВМРО ДПМНЕ: ИЗГРАДИВМЕ 69 ГРАДИНКИ ЗА 4300 ДЕЦА, И ЌЕ ИЗГРАДИМЕ УШТЕ, ВИЕ ПАРИТЕ ГИ ДАВАВТЕ ЗА ЖАЛНИ ВРБИ И СТИРОПОР
Нови избори во Тетово: Како општинскиот Совет дојде во пат-позиција?
Нови избори во Тетово: Како општинскиот Совет дојде во пат-позиција?
Грковска - Кицара: Стандардизација на сите институции ни е потребна зашто е услов за подобрување на квалитетот на услугите кон граѓаните
Грковска - Кицара: Стандардизација на сите институции ни е потребна зашто е услов за подобрување на квалитетот на услугите кон граѓаните
Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито

ЛАДЕН ТУШ ЗА ГЛАСАЧИТЕ И ФАНОВИТЕ НА ПЕНДАРОВСКИ: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПРИФАТИЛ СО МИЦКОВСКИ ВО ПЕТОК ДА РАЗГОВАРААТ ЗА ОСУДЕНИТЕ ОД 27-МИ АПРИЛ?!?!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на свое барање, денеска остварил телефонски разговор со шефот на државата Стево Пендаровски, велат од опозициската партија.

Практично, со овој телефонски разговор се одмрзнуваат односите меѓу Мицкоски и Пендаровски. За в петок е договорена и средба Пендаровски-Мицкоски, на која ќе се дискутираат две теми – за темата што ја отвори Пендаровски во врска со осудените во случајот „27 април“ и за актуелната политичко-економска состојба.

Мицкоски минатата година соопшти дека партијата ќе ги замрзне односите со претседателот на државата откако Пендаровски одлучи да му го додели мандатот на Зоран Заев по парламентарните избори.

Тогаш ВМРО-ДПМНЕ донесе заклучок дека од тој момент ги замрзнува односите и комуникацијата со шефот на државата и ќе ги преиспита политиките што ќе ги води во однос на кабинетот на Стево Пендаровски.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска најави дека во петок ќе оствари средба со претседателот на Македонија, Стево Пендаровски. Една од темите на која ќе разговараат е и случајот „27 април“.

-На средбата со Пендаровски ќе барам да им се суди за она што го направиле, но тероризам немало. Да им дадеме фер шанса да бидат обвинети за тоа што го направиле. Амнестија јас не барам, истакна Мицкоски на денешниот брифинг со новинарите.

Ова е голем гаф на искусниот Пендаровски, практично тој наседна на психолошката војна од ВМРО ДПМНЕ и за да им се доближи си дозволи да го релативизира 27-ми април и пркатично реши да ги брани убијците и насилниците со изјави дека не биле терористи и дека многу сурово биле казнети за тоа што претепаа пратеници во сред собрание и ја доведоа земјата до работ на граѓанска војна?!?!

Неверијатен гаф на претседателот што ние неговите фанови не го очекувавме ниту во најстрашниот сон…

Наместо да ја натераме сите ВМРО ДПМНЕ да се извини за 27-ми април, Пендаровски сега го прави Мицковски некаков херој кој го реотвора 27-ми април со теза дека осудените биле жртва на судска местенка на некаков режим?!?! Со тоа тој нив ги величи како храбри патриоти кои ја бранеле државата и Пендаровски му дозволува тој да ја гура таа нарација во јавноста?!?! Тоа е како некоја партија во Северна Ирска да ја брани терористичката ИРА или пак некоја партија во САД да ги брани насилниците кои упаднаа во конгресот?!?!?

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english dubbed anime Death Note (Dub)

AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AnimeHeaven My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 24

online anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Redo of Healer Episode 10

tải go88