Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

ЛАДИЧ: Работите се јасни во Пробиштип, резултатската предност од скоро 500 гласови е силна и практично недостижна за Миленковски

Почитувани сограѓани,
Вие сте мојот тим и мојот мотив.

Вие докажавте дека Пробиштип е исклучителен град.
Како и секогаш Вие точно знаете да препознаете „што е што“ во нашето секојдневие.
Јас, работев и ќе продолжам да работам посветено, чесно и одговорно, за секој еден од Вас, за секое едно маало.
Вие тоа силно го препознавте, за што Јас сум Ви многу благодарен!

Можеби во изминатите 4 години не успеав да помогнам на секој еден од Вас, но најважно од се е дека на никого не му одмогнав.
Не се вмешав во ниту еден бизнис и не станав ничија конкуренција. Цврсто сум решен така и да продолжам!
Ете, токму затоа ја имам поддршката од речиси целата бизнис заедница од Пробиштип.
Вие пративте силна порака за насоката и патот по кој сакате да се движи општина Пробиштип.
Резултатската предност од скоро 500 гласови е силна и практично недостижна за Миленковски.
Затоа е нервозата, растрчаноста и заканите од негова страна кон Вас.

За жал, во наредниот период, ќе се изнаслушате разно разни муабети, ниски и нечесни од негова страна. Ние, заедно ќе мораме да ја истрпиме и валканата кампања на мојот против кандидат, меѓутоа Вие добро ме познавате и мене и мојот тим, го запознавте и мојот против кандидат и неговиот тим. Ја изразивте вашата јасна воља и со вашиот глас го предизвикавте да „продава ветер и магла“ и да ве тера и да ве убедува да верувате дека нашата чиста и кристална победа (со која за само 50 гласа не ја завршивме работата во првиот круг) е всушност победа на Миленковски.
Време е и Јас и Вие да покажеме силно чувство на одговорност и решителност за да разликата од повеќе од 700 гласа во урбаните месни заедници во Пробиштип силно ја потврдиме.
Пробиштип ќе победи уште посилно и во вториот круг од локалните избори и затоа сакам да Ве мотивирам сите и Вие кои ми дадовте поддршка и Вие кои со својата апстиненција ми пративте предупредување и порака и Вие кои ја поддржавте политичката опција која го кандидираше мојот противкандидат, искрено, достоинствено, гордо и со кренати глави да овозможите реален раст и развој на Општината и во наредните 4 години и да дадете поддршка за модерен, урбан и Пробиштип уште поубав за живеење.
Да дадета вистинска шанса, за вашите деца, за вашите семејства, за да продолжат политиките без делби и поделби, за да се даде можност на секој еден наш сограѓанин, а не да се вратат стравот, уцените и притисокот како единствени опции.

На крајот, Вие одлучувате, а Вие никогаш не грешите!
Тоа досега многупати го имате докажано!

loading...

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://wcostream.cc: Watch Hand Shakers: Go ago Go wcostream Episode Full wcostream one piece

Website https://animekisa.in: Watch Mobile Suit Gundam MS IGLOO 2: Gravity of the Battlefront animekisa Episode 3 anime online

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed