(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

НЕКОИ МЕДИУМИ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ: ЛАГА Е ДЕКА НА 26 ТЕНИСЕРИ ИМ БИЛО ДОЗВОЛЕНО ДА ВЛЕЗАТ ВО АВСТРАЛИЈА БЕЗ ВАКЦИНА А САМО ЏОКОВИЌ БИЛ ВРАТЕН

Не е точно дека 26 тенисери и тренери се пуштени во Австралија без вакцина а само Џоковиќ е вратен. Според изјава на директорот на турнирот, Крег Фили, 26 тенисери и тренери аплицирале за таква медицински исклучок но само околу 4 биле пуштени, останатите не доставиле доказ во вид на оригинална и издржаба медицинска документација дека вакцината ќе им го загрози здравјето ако примат вакцина.

Дел од медиумите во Србија и овде рипнаа да коваат теории на заговор како Ноле е жртва на некаков меѓународен заговор против Србите, тоа се истите оние приказни од пред 20 години дека цел свет ги мрази Србите затоа што се небески народ.Вистината е дека никој не го мрази Ноле и доказ е што досега освои се што може да се освои, ова што му се случува е резултат на неговата балканска простоќа да се глупира пред цел свет и одбива да се вакцинира затоа што е супер тенисер и супер човек ама простак за медицина и наука, штета со ова си штети себе си но и на јавноста со тоа што ги храбри анти вакцерите кои не се во добра физичка кондиција како него па без вакцина речиси сигурно ќе умрат и ќе остават зад себе деца сираци.

Victoria state Deputy Premier James Merlino said medical exemptions would not be “a loophole for privileged tennis players” and would only be possible in “exceptional circumstances if you have an acute medical condition.” Tennis Australia said Djokovic’s request for an exemption “was granted following a rigorous review process involving two separate independent panels of medical experts.” Neither Tennis Australia nor Djokovic revealed the reason he sought an exemption. Australian Open tournament director Craig Tiley said a total of 26 players or support staff applied for exemptions and a “handful” were granted. Among the acceptable grounds were acute major medical conditions, serious adverse reaction to a previous dose of a COVID-19 vaccine or evidence of a COVID-19 infection within the previous six months.

If he had an exemption, why was Djokovic prevented from entering Australia?

When he landed at the airport, the Australian Border Force cancelled Djokovic’s visa, saying he “failed to provide appropriate evidence to meet the entry requirements.” Prime Minister Scott Morrison tweeted, “No one is above these rules,” and later said at a news conference that Djokovic’s exemption wasn’t valid but did not explain the details.

loading...

watch anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime free How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

free anime online Naruto (Dub)

GoGoAnime Tokyo Ghoul Episode 5

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 7

Naruto: Shippuden (Dub)