БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

Лајонс клубовите со поддршка за храбрите пожарникари

Членовите на Националната асоцијација на Лајонс клубови во Република Северна Македонија, Дистрикт 132, дадоа несебична поддршка во пакети со вода, сок, млеко, кроасани, мини бар енергетска храна и дополнителна парична помош за храбрите јунаци кои се борат со огнените стихии во многу македонски краишта. Речиси секој Лајонс клуб донира согласно своите можности.

Според Гувернерката на Дистрикт 132, Весна Пацаноска, клубовите реагирале многу бргу по нејзината иницијатива за помош во опожарените краишта и ја дале својата поддршка со индивидуални донации.

„Членовите на Лајонс клубовите даваат лични донации, а клубовите организирано ги уплаќаат на една сметка. Овие пари се дистрибуираат согласно потребите. Исто така, се донираат и пакети со вода, млеко, сок и се што е потребно. Драго ми е што индивидуалците – членови на Лајонс клубовите, сплотено и организирано, дејствуваат во поддршка на нашите борци против огнените стихии кои ја зафатија Македонија. Многу наши членови се одзваа на мојот повик за помош, покажавме сериозна активност со брза реакција, онака како што налагаше итноста на ситуацијата. Горда сум што Лајоните до кажаа дека се хуманитарци и како и секогаш делуваа брзо и донираа од срце”, објаснува Пацаноска.

Досега, според Пацаноска, во последните неколку дена се распределени повеќе од 1000 литри млеко, над 3000 кроасани, 1000 шишиња вода, енергетски бар и бејк ролс на противпожарните служби во општина Старо Нагоричане, кумановско, како и во Берово и во Пехчево. Акциите за собирање парични средства и храна за пожарникарите и населението во погодените подрачја и натаму продолжуваат.

loading...

free anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freaks website Attack on Titan (Dub)

watch subbed anime Record of Ragnarok

anime freak site AnimeFreak Dragon Ball Z (Dub)

animefreaktv Fairy Tail

AnimeFreak JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 32