БОМБА ОД КУМАНОВО: ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ ВОДИ СО 2000 ГЛАСОВИ ПРЕД МАКСО
БОМБА ОД КУМАНОВО: ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ ВОДИ СО 2000 ГЛАСОВИ ПРЕД МАКСО
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО УШТЕ 4 ОПШТИНИ, СЕГА Е ВКУПНО 12: ДОБИЕНИ КАРПОШ, ЦЕНТАР, ДЕЛЧЕВО И БОГДАНЦИ
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО УШТЕ 4 ОПШТИНИ, СЕГА Е ВКУПНО 12: ДОБИЕНИ КАРПОШ, ЦЕНТАР, ДЕЛЧЕВО И БОГДАНЦИ
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА И ВО БЕРОВО!
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА И ВО БЕРОВО!
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ОСУМ ОПШТИНИ Освоени Валандово, Дојран, Крива Паланка , Лозово, Струмица, Ресен, Крушево и Бутел
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ОСУМ ОПШТИНИ Освоени Валандово, Дојран, Крива Паланка , Лозово, Струмица, Ресен, Крушево и Бутел
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"

ЛАЖЕЊЕ БЕЗ УСУЛ И МЕРКА – ВМРОВЦИТЕ ГИ ПРЕМИНАА СИТЕ ГРАНИЦИ: Директорот на скопски водовод, Душко Вескоски со документи ги демантираше вмровците кои го обвинија за криминал!

Прес конференција Варшавска

Почитувани преставници на медиумите,

Ја свикавме оваа прес конференција со цел да и се обратам на јавноста во врска со изнесените лаги и невистини од страна на Вмро Дпмне за тендерска постапка за реконструкција на водоводна и канализациона мрежа на улица Варшавска.

Единствен повод за грубите манипулации за моја лична дискредитација е убедливото водство и високиот рејтинг на сите анкети, вклучително и анкетите на ВМРО ДПМНЕ во трката за градоначалник на Општина Карпош.

Хронолошки со приложена документација во целост на јавноста ви ја прикажувам законски спроведената јавна набавка.

Број 1 – Предметната јавна набавка е започната во 2019 година по што е склучена рамковна спогодба со 5 најреномирани фирми од областа на нискоградбата во државата.

Број 2 – Во месец Јули од Општина Карпош е издадено одобрение за реконструкција на водоводната и канализациона мрежа.

Број 3 – По добиеното одобрение е започната постапка за негативно аукциско наддавање, на која учествувале сите 5 фирми. Како најповолен понудувач е избрана посочената фирма КБК инжинеринг по повеќекратно намалување на почетната цена. Ниту во тој момент а ниту до ден денес ниту еден од учесниците во јавната набавка не вложил жалба на спроведената јавна набавка.

Број 4 – По завршената негативна аукција на 09.10.2020 година склучен е договор со посочената фирма по што истата е воведена во работа. На 30.10.2020 година завршена е реконструкцијата на канализационата мрежа а на 25.12.2020 година е завршена реконструкцијата на водоводната мрежа. За изведените градежни работи уредно се водени градежни дневници и книги, потпишани од овластен надзор и техничко лице. Во прилог ви ја доставувам на увид градежната документација.

Фабрикуваните, нецелосните и непотпишани наводни документи со кој манипулира и обвинува ВМРО ДПМНЕ не се однесуваат на предметната јавна набавка и истите се прикажуваат со цел да се креира конструкција за незаконско работење со цел моја лична дискредитација во пресрет на Локалните избори.

Целокупната документација за оваа јавна набавка веднаш ја ставам на располагање на надлежните органи (Јавно Обвинителство, МВР и Бирото за судско вештачење), а воедно ќе поднесам кривична пријава за лажно пријавување и тужба за клевета.

Нема да дозволам најтранспарентното јавно претпријатие во државата да биде злоупотребено во дневно политички цели а на Вмро Дпмне им порачувам дека убедливиот пораз на локалните избори во Општина Карпош им е неизбежен.

loading...

Website https://animebee.to: Watch Haganai: I don't have many friends (Dub) animebee Episode 12 animes online

Website https://animefreak.ws: Watch Topo Gigio no Botan Sensou (Dub) animefreak Episode Full anime freak tv

Watch anime online for free at KissAnime kissanime one piece

Altered Carbon: Resleeved (Dub) Episode 1

Gogoanimebe webflow: https://gogoanimebe.webflow.io/

Gapo: https://www.gapo.vn/167888406