ПЕРФИДНИ ЛИЦЕМЕРИ: ЗА ВМРОВЦИТЕ СИНОТ НА ХОРХЕ НЕ БЕШЕ ПРОБЛЕМ ДА ОДИ КАЈ ПАПАТА, НО УДРИЈА ПО ЌЕРКАТА НА КОВАЧЕВСКИ
ПЕРФИДНИ ЛИЦЕМЕРИ: ЗА ВМРОВЦИТЕ СИНОТ НА ХОРХЕ НЕ БЕШЕ ПРОБЛЕМ ДА ОДИ КАЈ ПАПАТА, НО УДРИЈА ПО ЌЕРКАТА НА КОВАЧЕВСКИ
(ФОТО) Ковачевски со италијанскиот премиер Марио Драги: Добрите релации со Италија се можност за натамошно унапредување на економската соработка
(ФОТО) Ковачевски со италијанскиот премиер Марио Драги: Добрите релации со Италија се можност за натамошно унапредување на економската соработка
СУДИРОТ НА РЕЏЕП ТАИП ЕРДОГАН СО САД И НАТО И ПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА НА МАКЕДОНИЈА
СУДИРОТ НА РЕЏЕП ТАИП ЕРДОГАН СО САД И НАТО И ПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА НА МАКЕДОНИЈА
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ

ЛЕГЕНДАРНИОТ МАКЕДОНСКИ РЕЖИСЕР УНКОВСКИ: Храброста на Заев е фасцинантна, направи максимум за државата, народот го напушти, да видиме сега тие што фаќаа сеир што ќе прават

Остана контроверзно името, но ние успеавме Македонија да остане. Тоа е најважно, без разлика што некои не сакаат да чујат за Северна. Сепак тоа ни помогна да излеземе од жива кал, смета режисерот Слободан Унковски во гостувањето на емисијата „24 анализа“.

Режисерот потенцира дека заслугата на премиерот Зоран Заев е немерлива.

-Европа што побара од него, тој испорача со големи жртви и крв. Направи се што можеше да се направи и мислам и повеќе од тоа. Сметам дека неговата оставка е поради тоа што тој чувствува дека беше напуштен од народот и на тоа се должат изборите. Ова е максимумот на на македонските политичари. Таа негова храброст е фасцинантна. Можеме да го нарекуваме ваков или таков, но тој чекорите што ги направи не може никој друг да го направи. Сега може да си оди, за да видиме дали другиве интелектуалци што ќе направат или само ќе седат некаде и ќе коментираат. Да видиме дали ќе излезат и ќе соберат храброст, рече Унковски.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

watch animes JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Tokyo Revengers (Dub) Episode 23

ANIMEFLIX Death Note Episode 31

online anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)