БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА: Неспоредлива е грижата на оваа влада кон лозарите во споредба со режимот на Груевски!

Кога беше ВМРО на власт имаше неисплатено грозје во Повардарие кое го плати владата на Заев, односно 2 милиони евра им се исплатија на лозарите.

Им ги покачи субвенциите по површина и ги добиваат навреме.

Даваше дополнителни пари по килограм.
Се донесе новиот закон за семејни винарии што го бараа со години лозарите.

И сега лозарите ќе протестирале оти поради криза во цел свет виното не се продаде и винариите како приватни субјекти кои работат за профит, немаат потреба да откупат грозје. Како и во сите држави од регионот.

Државата издвои максимум субвенции од домашен буџет, оти ние не сме членка на ЕУ па да имаме стотици милиони евра за земјоделството. Тој буџет е за сите граѓани и сите што трпат загуби од кризата.

Лозари, сега е важно да го приберете грозјето, да го прифатат винариите, да ги добиете субвенциите со што ќе ја покриете оваа лоша година за сите и да се надеваме дека кризата ќе помине и нема да се повтори.

Во меѓувреме министерот најави дека веднаш штом заврши овој откуп, ќе се седне со сите чинители и да се разговара и решава откупот за следната година.

Дали можеше подобро, можеби, но да се манипулира дека ништо не превзема владата е навредливо за сите граѓани кои го полнат буџетот.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 15

stream anime online Attack on Titan

AnimeFreak SK8 the Infinity (Dub)

anime stream DARLING in the FRANXX (Dub)

anime to watch AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc