Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА: Земјоделецот не смее да насее или насади нешто ако претходно не го обезбеди пласманот. Како да се постигне ова? Има многу едноставно решение!

Само со Договорно производство со преработувачи, откупувачи и трговци.

Дали е можно?

Се разбира, само треба да се стават во систем сите и да се надгледува од државата.
Да се види колку се увезува суровина за преработувачите и тоа да им се даде на земјоделците да произведат. Трговците да кажат каква сорта, производ се троши на странските пазари.
Државата да ги насочи субвенциите за овие производства со што ќе имаат развоен ефект и субвенциите.

Дали е едноставно? Да

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime sites Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Your Name.

anime streaming 4Anime Hunter x Hunter (2011)

4Anime Death Note (Dub)

watch subbed anime Attack on Titan Season 2