Спасен коњ од напуштен објект во Дебар Маало – згрижен во ЗОО Скопје
Спасен коњ од напуштен објект во Дебар Маало – згрижен во ЗОО Скопје
ЏАФЕРИ: Почитувани граѓани, припадници на влашката заедница, Дозволете од име на моите колеги пратеници и од мое лично име да Ви го честитам 23 Мај, Националниот ден на Власите
ЏАФЕРИ: Почитувани граѓани, припадници на влашката заедница, Дозволете од име на моите колеги пратеници и од мое лично име да Ви го честитам 23 Мај, Националниот ден на Власите
(ФОТО + ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ФОТО + ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО, ВКУПНО ОНЛАЈН КОН СТРАНСТВО СМЕ ПРОДАЛЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ ВО ВРЕДНОСТ НА 16 МИЛИОНИ ЕВРА
НАЈМНОГУ ОНЛАЈН КУПУВАЊА ОД СТРАНСТВО КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ ИЗВРШЕНИ СО ПЛАТЕЖНИ КАРТИЧКИ ОД САД И ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО, ВКУПНО ОНЛАЈН КОН СТРАНСТВО СМЕ ПРОДАЛЕ ПРОДУКТИ И УСЛУГИ ВО ВРЕДНОСТ НА 16 МИЛИОНИ ЕВРА
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 23 Мај, Националниот ден на Власите
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ ДИЛЕРИ НА МАРИХУАНА ВО ГОСТИВАР
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПОЛИЦАЕЦ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ ДИЛЕРИ НА МАРИХУАНА ВО ГОСТИВАР
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски на средбата со Папата Франциск: Грижата за најранливите, толеранцијата и човечкото достоинство се вредности врз кои се продлабочува соработката со Ватикан
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство
(ВИДЕО) Ковачевски: Взаемната доверба и пријателство со Ватикан е потврдена преку заедничкото историско, културно и религиско наследство

ЛОШИ ВЕСТИ ОД БУГАРИЈА, НАШИОТ ГОЛЕМ ДУШМАН УБЕДЛИВО ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ- Радев со убедлива победа против Герџиков

Актуелниот бугарски претседател Румен Радев обезбеди втор петгодишен мандат по убедливата победа во вториот круг од претседателските избори, покажуваат резултатите од излезните анкети на бугарски агенции за анализа на јавно мислење.

Гласањето според нив, се одржа со најниска излезност во историјата на вториот круг – околу 33,7 отсто.

Радев, поддржан од БСП, победникот на парламентарното гласање пред една недела, „Продолжуваме со промената“, „Има таков народ“ и „Исправи се. Б.Г! Доаѓаме!“, доби 63,9 отсто од гласовите.

За Анастас Герџиков, поддржан од ГЕРБ и индиректно од ДПС, гласале за 33,1 отсто, покажуваат податоците на Агенцијата за истражување Алфа.

Според агенцијата, околу 3 отсто од гласачите кои излегле на гласање рекле дека не го одобруваат ниту еден кандидат, забележувајќи во гласачкото ливче „Не поддржувам никого“.

Податоците се пред да се знае распределбата на гласовите од странство.

Податоците на агенцијата Галуп се:

Румен Радев – 65,7 отсто – Анастас Герџиков – 31,5 отсто – Не поддржувам никого – 2,8 отсто.

Во првиот круг пред една недела Румен Радев заврши со 49,42 отсто гласови наспроти 22,83 отсто за Анастас Герџиков. Разликата меѓу двајцата беше над 700.000 гласови – 1.322.385 за Радев и 610.862 за неговиот противкандидат.

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Kiss x Sis (TV)

watch subbed anime Death Note (Dub)

anime to watch Naruto: Shippuden (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 147

Redo of Healer