(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
(ВИДЕО) ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, ПРИСУТЕН ЦЕЛИОТ ДРЖАВЕН ВРВ, ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ЗА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
Пронајдено телото на момчето кое се удави во Беровско Езеро
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СПАСОВ: Францускиот предлог сепак е добар и треба да го прифатиме, ВМРО ДПМНЕ си најдоа нова ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА за да го плашат народот
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
СДСМ: Мицкоски и Левица се анти НАТО и анти ЕУ коалиција
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Тринаесет повредени во сообраќајка на патот Струмица – Валандово – меѓу повредените и шестгодишно дете
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Демократски Сојуз повика да не се потпишува протоколот, ЛДП и ДОМ се уште градат став за модифицираниот „француски предлог“
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност
Ковачевски и Маричиќ ќе присуствуваат на седницата на Советот за безбедност
ВМРО-ДПМНЕ: Масовно и гласно Не, вечерва повторно протест
ВМРО-ДПМНЕ: Масовно и гласно Не, вечерва повторно протест

ЛОЗОВО Е НОВАТА ПЕЛА: Сонцето од Кутлеш стана знаме на Лозово, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ гласаа „за“

Советот на Општина Лозово вчера изгласа сонцето од Кутлеш да биде официјално знаме на општината. Предлогот поднесен од Зоран Иванов, советник на општината од ТМРО, беше изгласан со седум гласа „за“ и два „против“

За 16-кракото жолто сонце со десет сини цвета во внатрешниот дел на црвена подлога да биде знаме на Лозово гласаа тројца советници на ВМРО-ДПМНЕ, тројца на СДСМ и советникот Иванов. Против беа советниците ЛДП-ДОМ и независниот, информираа од ТМРО.

-Велигденскиот подарок за Македонците каде и да се. Сакам да ве известам дека денес успеавме и ова е за прв пат во Македонија ,Македонскиот национален симбол да биде официјален во една општина. Се надевам дека предлогот на ТМРО ќе биде прифатен и во други општини, напиша на Фејсбук Ванчо Шехтански, претседател на ТМРО.

loading...

đánh bài go88 Tải go88 IOS/ Android/ PC/ APK nhận Code 50K nhà cái go88

tải sunwin game tài xỉu sunwin miễn phí tải game sunwin