КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз

ЉУБЧО: ВРЕМЕ Е БУГАРСКИТЕ ИСТОРИЧАРИ ДА ПРИЗНААТ ДЕКА ГОЦЕ СЕ БОРЕЛ ЗА МАКЕДОНИЈА А НЕ ЗА БУГАРИЈА, А НАШИТЕ ПАК ДА ПРИЗНААТ ДЕКА БИЛ БУГАРСКИ УЧИТЕЛ

– И двете страни треба да признаат некои факти, ниту Гоце се борел за Бугарија како што тврдат бугарските историчари, ниту пак Гоце бил македонски учител туку бугарски учител, и тоа треба и двете страни да го признаат. Таа дебата е како да се оспорува делото на Екатерина Велика која била германка но се борела за Русија и е признаена од сите како руски деец и херој, така и Гоце е македонски херој и деец иако етнички бил бугарин и зборувал на бугарски јазик.

Љубчо Георгиевски на видео емисија во Бугарија.

loading...

tải go88 lô đề go88 go88 cổng game quốc tế

cách tải game sunwin sunwin khoá tài khoản tải sunwin tài xỉu online