ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПРЕДНИЧИ ВО ПАНИКАТА ОД ЗАВЧЕРАШНИТЕ ИЗБОРИ: ВЧЕРАШНИОТ ШАМАР ДЕНЕСКА ПРЕРАСНА ВО БОКС ВО ЧЕЛО!
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа

ЉУБОВНА КРИМИ ДРАМА ВО КАРПОШ: Откако со нож го нападнал мажот на швалерката, отказ за љубовниците од Општина Карпош

По вчерашниот инцидент во Општина Карпош, во кој се степале сопруг на вработена во општината и нејзиниот љубовник, „подебелиот крај“ го извлекол сопругот кој бил прободен со нож од швалерот на сопругата, кој, инаку, исто така бил вработен во општината, градоначалникот Стефан Богоев им дал отказни решенија на двајцата љубовници. Тие биле ангажирани со договор на дело во општина Карпош.

Во просториите на оваа општина вчера се случувала вистинска љубовна драма во која учествувале токму вработените во општинската администрација. И градоначалникот Богоев вчера го потврди немилиот настан, по што им дал и отказ на вработената од одделението за поддршка на Советот и на нејзиниот колега.

МВР информираше дека вчера во 11,30 часот по претходна расправија С.А. (34) со остар предмет му нанел повреда на В.К. (37), двајцата од Скопје. Повредениот веднаш бил пренесен во ГОБ „8 Септември“, каде му била укажана лекарска помош.

Градоначалникот Богоев, во изјава за ,,Фокус” вчера демантирал дека учесниците во инцидентот се советници во oпштината.

– Станува збор за лица привремено вработени во општинската администрација, не се советници. Вработената е во одделение за поддршка на Советот, па можеби затоа некој помислил дека се работи за советници од општината – раскажува градоначалникот.

loading...

Website https://animeflix.nl: Watch Dragon Quest Great Adventure of Dai! Disciple of Aban. animeflix Episode Full animeflix my hero academia heroes rising

AnimeDao: Transcend the Gods: The Arrival of Deities anime episode 26 online free at https://animedao.nl detective conan animedao

Website https://animepahe.cc: Watch Steins;Gate 0 animepahe Episode 23 watch anime

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Oag treasury: https://oag.treasury.gov.za/RMF/Lists/Framework%20Feedback/DispForm.aspx?ID=20754

Doyoubuzz: https://www.doyoubuzz.com/kiss-anime