ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
ГРАД СКОПЈЕ ПРВ ВО РЕГИОНОТ СО СТРАТЕШКИ ПЛАН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА РИЗИЦИ ОД КАТАСТРОФИ
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) Општина Ѓорче Петров одбележува 25 години самостојна локална самоуправа
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) МЕНАЏЕР ЗА ПРИМЕР: ЖИВКО МУКАЕТОВ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СИТЕ СЕГАШНИ И ПОРАНЕШНИ ВРАБОТЕНИ НА ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД КОЈ СЛАВИ 85 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!
(ВИДЕО) „АЛКАЛОИД“ слави 85-години јубилеј: Нашите брендови се супериорни, рамо до рамо со светските!
(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ ПОРТАЛИ И НОВИНАРИ ЈА ИЗВРТУВААТ ДЕНЕШНАТА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ, СЛУШНЕТЕ ЈА САМИТЕ И ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА НЕ СЕ ТОЧНИ МАНИПУЛАЦИИТЕ
(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ ПОРТАЛИ И НОВИНАРИ ЈА ИЗВРТУВААТ ДЕНЕШНАТА ИЗЈАВА НА ПРЕМИЕРОТ, СЛУШНЕТЕ ЈА САМИТЕ И ЌЕ ВИДИТЕ ДЕКА НЕ СЕ ТОЧНИ МАНИПУЛАЦИИТЕ
(ВИДЕО) Влада: Премиерот беше прецизен, банално е прашањето дали нема поспособен од него во СДСМ, а не прашањата за несреќата и моралните оставки
(ВИДЕО) Влада: Премиерот беше прецизен, банално е прашањето дали нема поспособен од него во СДСМ, а не прашањата за несреќата и моралните оставки
ШОКАНТНО: ГРУЕВСКИ И ВМРО ДПМНЕ СПРЕМАЛЕ АТЕНТАТ НА ЗАЕВ ВО 2018-ТА, САД ДОЗНАЛЕ И ГО СПРЕЧИЛЕ АТЕНТАТОТ СО ЗАКАНА КОН НАРАЧАТЕЛИТЕ ДЕКА ЌЕ ОДГОВАРААТ!
ШОКАНТНО: ГРУЕВСКИ И ВМРО ДПМНЕ СПРЕМАЛЕ АТЕНТАТ НА ЗАЕВ ВО 2018-ТА, САД ДОЗНАЛЕ И ГО СПРЕЧИЛЕ АТЕНТАТОТ СО ЗАКАНА КОН НАРАЧАТЕЛИТЕ ДЕКА ЌЕ ОДГОВАРААТ!
(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев и министерката Шахпаска на 75 години од основањето на Сојузот на пензионерите: Пензискиот фонд е стабилен, а пензиите растат и се исплаќаат редовно
(ВИДЕО) Премиерот Зоран Заев и министерката Шахпаска на 75 години од основањето на Сојузот на пензионерите: Пензискиот фонд е стабилен, а пензиите растат и се исплаќаат редовно

ЛУЃЕ, НАРЕЧЕТЕ МЕ МАЛОДУШЕН, АМА ЈАС И НА ОВА СЕ РАДУВАМ, И ОВА Е ПУНА КАПА ЗА МЕНЕ, А СЕПАК, ЌЕ ЛЕЖАТ ГАДОВИТЕ ОД ТОА НЕМА ДА СЕ СПАСАТ!

пишува: Саше Ивановски Политико

Дечки убаво е што вие што сакате се да биде потаман и се да биде идеалано и што не се задоволувате ако нешто фали и ако работата не е ПЕРФЕКТО ама ја сум па човек како и мислам над 90% од народот што во животот морал многу често да се задоволува со чашата е полу празна па дури и скоро испиена, и мене ова со Грујо и Мијалков и не ми е далеку од победа и триумф на доброто врз злото.

Да, тие не се во затвор, ама оцрнети се, етикетирани се, тргнати се од власт, тргнати се од политиката, во бегство се, а и тоа е некаква казна, немој да мислите дека не е…

И во затвор да се, тие пак ќе бидат живи, ќе јадат, ќе пијат, ќе примаат посети од своите. Сега ќе се некаде во туѓина, секако во раскош тоа не го негирам, но не се таму каде што им е најубаво, дома, не се околу и до своите, немаат моќ, немаат големо влијание и не можат да направат повеќе значителна штета и да украдат народни пари, нивното злосториничко воијание врз земјата е значително ограничено. И тоа е сепак некаква победа.

Не сакам да релативизирам, и јас сум разочаран како и сите вас, но во исто време пак мене животот ме научил да гледам на работите со оптимизам и секогаш во се да барам нешто добро и користно и позитивно. Во овој случај со бегствата на Грујо и Сашо, има сепак многу позитивни ствари. Конечно, тие се еднаш за секогаш, тоа што секогаш и беа за дел од нас, ама сега за сите ќе бидат тоа, КРИМИНАЛЦИ, БАРАБИ, БАНДИТИ, МАФИЈАШИ, ЛОПОВИ!!!

Реков, вака канџите им се далеку од народните пари, од институциите, од делењето правда, од уништувањето човечки животи, од политичките и економски процеси, нивните злобни души и отровите што тие ги испуштаат ќе имаат влијание таму некаде далеку, многу далеку од нас…

И само да ве потсетам, пред 5 години тие беа БОГ И БАТИНА во земјава, тие владееја со нашите животи и не газеа и затвораа и тепаа, сега се само обични бегалци, обични никој и ништо, да ќе уживаат уште малце во украденото, но затворот никогаш нема да им избега, од казната кога тогаш нема да успеат да избегаат и ќе си одлежат, тоа ич да не се сомневате.

п.с Да ве потсетам дека најголемиот криминалец на сите времиња, Пабло Ескобар цели 20 години бегал од правдата, со својата моќ рушел цивилни авиони, кревал цели судови во воздух со динамит, на крај пак го фатиле на кров сам и правдата го стигнала. Ние сме како Колумбија пред 20 години, се бориме против нашите Пабловци кои се помоќни и побогати од државата затоа толку тешко ни оди, ама одиме сепак напред, горе главата!

loading...

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Mars Red Episode 13

Website https://animepahe.cc: Watch Love, Chunibyo & Other Delusions!: Sparkling... Slapstick Noel (Dub) animepahe Episode Full anime online

Website https://twistmoe.net: Watch Asura Cryin' 2 twistmoe Episode 13 anime online

T: https://t.me/s/animeflixnl

Rapidapi: https://rapidapi.com/user/kissanimemx