Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ЛУЃЕ ПОБРЗАЈТЕ ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ ДОДЕКА Е ВРЕМЕ: 25-ГОДИШЕН ОХРИЃАНЕЦ ЖРТВА НА КОВИД-19 Починати се 32, новозаразени се 708 граѓани

Фото Абнора Мемети

Во последните 24 часа се направени 7.174 тестирањe, а регистрирани се 708 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје.

Во Скопје има 315 нови случаи, во Куманово 53, Тетово 38, Струмица 33, Штип 24, Струга 23, Кичево 21, Битола 19, во Прилеп, Велес и во Охрид по 18, во Гостивар и во Кавадарци по 17, Берово 14, Дебар 13, Делчево 9, Крива Паланка 8, Кочани, Неготино и Радовиш по 7, Свети Николе 6, Гевгелија и Кратово по 4, Ресен, Пробиштип и Македонска Каменица по 3, двајца во Пехчево и по еден новозаболен во Валандово, Богданци, Демир Хисар и во Македонски Брод.

Пријавени се 32 починати лица: 11 починати лица од Скопје (81г, 79г, 74г, 73г, 69г, 67г, 67г, 66г, 60г, 50г и 42г), 5 починати лица од Тетово (78г, 78г, 65г, 63г и 53г), 4 починати лица од Гостивар (73г, 72г, 70г и 63г), 3 починати лица од Куманово (80г, 76г и 64г) , по 2 починати лица од Охрид (65г и 25г) и во Струмица (70г и 69г) и по едно починато лице од Битола (70г), Штип (58г), Струга (81г), Кочани (64г) и Виница (47г).
Од пријавените лица сите се починати во болнички услови.

Регистрирани сe 573 оздравени пациенти.

Направени се 7.174 тестови преку: ИЈЗ-299, ЦЈЗ Скопје-53, ЦЈЗ Битола-77, ЦЈЗ Прилеп-78, ЦЈЗ Тетово–107, ЦЈЗ Куманово –106, Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби-0, Судска медицина-10, лабораторија болница Козле-0, УК Пулмологија со алергологија – 0, ГОБ 8-ми Септември-0, Институт за микробиологија–161, Жан Митрев (Филип Втори)-159, Авицена-293, Биотек-422, Систина-161, лабораторија Лаор-685, Синлаб-131, Ремедика-35, Плодност–92, Генеа -19, Никоб лаб-1.128, ВФВ Медикал-154, Ели Медика-209, Ројал Медика –109, ЈЗУ и ПЗУ (рапид тест) – вкупно 2.686.

Досега во земјата се направени вкупно 1.182.940 тестирање на ковид-19.

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 179.587, бројката на оздравени пациенти е 158.441, на починати е 6.045, а бројот на активни случаи изнесува 15.101.

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

Скопје 77421, Активни 6130
Куманово 10439, Активни 943
Прилеп 8715, Активни 285
Тетово 10508, Активни 1884
Битола 6767, Активни 283
Велес 5831, Активни 253
Гостивар 7753, Активни 1066
Кавадарци 5532, Активни 226
Охрид 5608, Активни 525
Штип 5320, Активни 224
Струмица 5309, Активни 675
Струга 3652, Активни 604
Кочани 3026, Активни 125
Кичево 3689, Активни 608
Гевгелија 2308, Активни 82
Неготино 2260, Активни 59
Свети Николе 1722, Активни 137
Ресен 1420, Активни 117
Крива Паланка 1285, Активни 41
Радовиш 1368, Активни 121
Берово 1147, Активни 46
Делчево 1067, Активни 74
Дебар 1387, Активни 240
Виница 962, Активни 36
Пробиштип 850, Активни 54
Валандово 748, Активни 34
Богданци 533, Активни 38
Крушево 516, Активни 21
Демир Хисар 414, Активни 11
Демир Капија 401, Активни 1
Кратово 475, Активни 67
Македонски Брод 441, Активни 58
Пехчево 296, Активни 5
Македонска Каменица 280, Активни 25
Дојран 137, Активни 3
Вкупно 179587, Активни 15101

loading...

Lily C.A.T. (https://twistmoe.net/m/d9YW) Episode Full

Website https://aniwatch.pro: Watch The Curse of Kazuo Umezu aniwatch Episode Full anime websites

AnimeHeaven: Wise Man's Grandchild anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro watch anime online

https://animebee.to anime stream

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimelol

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/kissanimemx