СДСМ: Поголеми плати и пензии со ребалансот на Буџетот и заштеда на 200 милиони евра
СДСМ: Поголеми плати и пензии со ребалансот на Буџетот и заштеда на 200 милиони евра
Бектеши во посета на охридско-струшкиот регион: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Бектеши во посета на охридско-струшкиот регион: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, работниците ќе добијат 100% поголема дневница
Општина Кисела Вода и Алкалоид АД Скопје обезбедија 1500 сирупи за имунитет за децата од градинките
Општина Кисела Вода и Алкалоид АД Скопје обезбедија 1500 сирупи за имунитет за децата од градинките
ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ПАК ДОНИРА ЗА НАРОДОТ, ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДОНАТОРИ И ХУМАНИТАРЦИ ВО ЗЕМЈАВА: Отворена реновираната спортска сала во ООУ “Невена Георгиева Дуња”, инвестиција вредна 4 милиони денари донација на Адора Инженеринг
ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ПАК ДОНИРА ЗА НАРОДОТ, ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ДОНАТОРИ И ХУМАНИТАРЦИ ВО ЗЕМЈАВА: Отворена реновираната спортска сала во ООУ “Невена Георгиева Дуња”, инвестиција вредна 4 милиони денари донација на Адора Инженеринг
Градоначалниците Ѓорѓиевски и Арсовска на увид во идниот противпожарен дом во Усје во простор донација од компанијата УСЈЕ ТИТАН
Градоначалниците Ѓорѓиевски и Арсовска на увид во идниот противпожарен дом во Усје во простор донација од компанијата УСЈЕ ТИТАН
Арсовски: Капиталните расходи двојно помали, инфлацијата двоцифрена, покачувањето на просечната плата е вештачко, стандардот на граѓаните е уништен, основните трошоци за живот двојно зголемени
Арсовски: Капиталните расходи двојно помали, инфлацијата двоцифрена, покачувањето на просечната плата е вештачко, стандардот на граѓаните е уништен, основните трошоци за живот двојно зголемени
Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир
Монаси од Света Гора во прва официјална посета на Бигорски манастир
Николовски: Даваме поддршка за секој земјоделец и земјоделска гранка - Не е време за политички поени врз грбот на земјоделците
Николовски: Даваме поддршка за секој земјоделец и земјоделска гранка - Не е време за политички поени врз грбот на земјоделците

Лукаревска: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ не потсетуваат како владееше нивниот режим

„Гледајќи ги како работат градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се потсетуваат како оваа партија владееше. Гледаме дека сакаат централната власт да ја претстават како одговорна и виновна за неменаџирањето на локалните власти“ кажа заменик-претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во „Студио 10“ на ТВ24.

Таа додаде дека сепак, ова не е момент за ликување и истакнување дека политичките опоменти не работат добро, бидејќи живееме во период на КОВИД и енергетска криза.

„Неопходно е да продолжиме да работиме, да го истераме мандатот, па дури потоа да зборуваме за парламентарни избори“ кажа Лукаревска.

Таа додаде дека сите заедно и обединето мора да се посветат за да се спроведуваат добри политики за државата и граѓаните.

„Премиерот Ковачевски го повика на кафе средба лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за да се разменат идеи, кои потоа доколку се добри ќе се применуваат во функционирањето на владата и државата“ кажа Лукаревска.

loading...

stream anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

goanime pe My Hero Academia Season 5

SK8 the Infinity

GoGoAnime My Hero Academia Season 2 (Dub)

english anime GoGoAnime Tokyo Revengers

GoGoAnime My Hero Academia Season 5