БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
БРАВО - КОЖУВЧАНКА ДОНИРАЛА НАД 160 000 ЕВРА НА КАВАДАРЧАНИ!
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот во Битола и предизвикување на поголема штета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
ОВА Е НАЈГОЛЕМ СРАМ ЗА ДРЖАВАТА: Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
Славењето на Водици во реканското село Битуше е посебно доживување, различно од другите македонски села и градови
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
ЛДП се шири со нови општински организации. Вечерва во хотел Сириус, се одржа основачко Собрание на општинската организација на ЛДП - Василево
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
Комерцијална банка и East Gate Mall - заедно за нова радост! Подари 1.000, 2.000, 3.000, 4.000 или 5.000 денари во вид на подарок-картичка и израдувај ги оние што најмногу ти значат
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
АНАСТАСОВ: УЛИЦИТЕ ВО ПРОБИШТИП СЕ ЧИСТАТ И ПОСОЛУВААТ РЕДОВНО, СЕПАК ДА СЕ ВОЗИ ВНИМАТЕЛНО
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања
Демократски сојуз: ВМРО-ДПМНЕ, продолжува со монструозни конструкции и обвинувања

Лукаревска на средба стопанственици од Бутел: Со Велимир Смилевски, чесен и докажан градоначалник одиме на нова силна победа за да продолжи напредокот на Бутел

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска заедно со актуелниот градоначалник и кандидат за градоначалник на Бутел, Велимир Смилевски и пратеничката Славјанка Петровска денес на средбата со стопанствениците од индустриската зона Визбегово разговараа за економските политики на Владата предводена од СДСМ, реализираните проекти во општината, но и за потребите на стопанствениците кои ќе станат дел од понудата на СДСМ која го носи најдоброто за секоја сфера.

На средбата Лукаревска ја посочи финансиската поддршка на работодавачите погодени од здравствено-економската криза

И во пандемија покажавме како се грижиме за граѓаните. Преку шест пакети економска помош кај граѓаните и фирмите завршија 62 милијарди денари, спасивме 100.000 работни места, помогнавме на десетици илјади компании. Дополнително со ребалансот на Буџетот за 2021 година се обезбедуваат уште 6,8 милијарди денари за економијата.

Во Визбегово се гради водоводна мрежа за делот од Индустриска зона, во должина од 7,34 километри, инвестиција вредна 114 милиони денари. Паралелно на тоа во тек е и изградба на канализација во целата Индустриска зона. Ние постојано даваме поддршка кон стопанството, но и поттик фирмите да инвестираат, да ги шират своите капацитети и да постигнат подобар финансиски резултат, а на тој начин ќе се поттикне и целокупната економската активност.

Нашата економија денес е стабилна, развојна и се движи во добар правец. Зад тоа стојат официјалните економски показатели, како растот на извозот, раст на индустриското производството, раст на просечната плата но и пад на стапката на невработеност. Денес имаме историска стапка на невработеност од 16 отсто.

Сето ова се показатели кои говорат за успешноста на мерките и политиките кои СДСМ и Владата предводена од СДСМ ги спроведуваат како на централно така и на локално ниво. Затоа велиме дека СДСМ го нуди најдоброто за секого, за секоја општина и затоа СДСМ е на прагот на уште една изборна победа.

loading...

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animeheaven es Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season Episode 16

watch anime dub Dragon Ball (Dub)

Death Note (Dub)

AnimeHeaven The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 16