Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
БОМБА НА ПЕТРОВСКА: И сопругот на Данела има бугарска лична карта!
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
(ВИДЕО) СДСМ КУМАНОВО: Гласот за Димитриевски е глас за ВМРО-ДПМНЕ, да се обединиме да гласаме за 12, за Оливер Илиевски
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
НИКОЛА ДИМИТРОВ СО ИСКРЕНА И СЕСРДНА ПОДДРШКА ЗА ПЕТРЕ ВО НЕДЕЛА - ЌЕ ГЛАСАМ ЗА НЕГО СО ЧИСТА СОВЕСТ!
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
Заев: Да не дозволиме да скршенеме од патот на напредокот, да гласаме за број 12 за победа во Демир Капија, за победа низ целата држава
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ: ВО МОМЕНТОВ СКОПЈЕ РАБОТИ НА ТРИ НАЈСЛОЖЕНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ ВО СВОЈАТА ИСТОРИЈА
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
ШИЛЕГОВ ГИ ПОДДРЖУВА КУЛТУРНИТЕ РАБОТНИЦИ КОИ ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕГРАДИРАШЕ
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени
БОМБА НА ЏАФЕРОСКИ: ОБЕЗБЕДИВ 30 милиони странска инвестиција во Општина Долнени

Лукаревска од Кисела Вода: Работењето, скромноста и нераскинливата врска со граѓаните се заштитен знак на СДСМ, заедно создаваме концепт кој го носи најдоброто во секоја општина

Денес заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска заедно со градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Теемелковски и претседателот на Општинската организација на СДСМ од Кисела Вода присуствуваа на маалска средба со граѓаните на Кисела Вода во рамки на караванот “Најдоброто за нашата општина”.

“Нашата партија е постојано на терен, постојано со граѓаните, во секое населено место, во сите маала кадешто разговараме со граѓаните и од вас црпиме идеи, го слушаме вашиот глас и заедно го креираме најдоброто за сите. За нас зборот е збор. Она што вие граѓаните сметате дека е најдобро за вашата општина, тоа СДСМ ќе го имплементира во својата програмата за локалните избори и тоа СДСМ и ќе го реализира – без разлика кој ќе биде кандидат. Вие го препознавате отворениот и чесен пристап на СДСМ, правите разликата во начинот на работењето и решавањето на проблемите во изминатиов 4 годишен мандат, и преку нашата континуирана поврзаност со вас го согледуваме вашето задоволство од досега реализираното, но секогаш може да се направи нешто повеќе. Затоа и овој пат ќе го понудиме најдоброто. Ќе понудиме концепт кој што води напред, концепт кој што дава резултати”, истакна Лукаревска.

Во продолжение на средбата Лукаревска накратко резимираше и дел од проектите и успешната реализација како на централно така и на локално ниво –“ Го реализираме концептот парите назад кај граѓаните, за две години од проектот Мој ДДВ, вративме 36 милиони евра назад кај 400.000 граѓани и иако многумина не веруваа дека тоа е возможно. Минималната плата ја затекнавме некаде под 9.000 денари, а сега таа е 15.200 денари, со што го исполнивмее дадениот збор кон вас граѓаните. Бележиме раст и на просечната плата која за само 4 години ја зголемивме за 6.000 денари. Да потсетиме дека меѓу првите одлуки на Владата, беше раздолжувањето на општините со 50 милиони евра. Поставивме пример на одговорно, домаќинско и отчетно управување, парите на граѓаните денес се трошат за училишта, градинки, патишта, здравствени установи и социјални згради, вложуваме во она што води до унапредување на квалитетот на живот на граѓаните.

За општина Кисела Вода ќе напоменам само дел од проектите како потврда дека сето ова што го го вориме не значат само зборови туку значат дела. Реконструирани се неколку регионални и локални патишта со што ја унапредуваме патната инфраструктура. Се работи и на подобрување на условите во градинките, училиштата, студентските домови, нашитее млади заслужуваат здрав развој и иднина тука дома.Во тек е изградба на градинка во с. Драчево со капацитет од 120 деца, а оредвидена е и реконструкција на Студентскиот Дом Пелагонија”.

Eте токму на ова мислиме кога зборуваме за најдоброто, при што мораме да имаме на ум дека е постигнато за само четиригодини од кои една година бевме во светска пандемија на коронавирусот, а за четирите години имавме и исто толку изборни циклуси. Ова е само уште еден гарант дека СДСМ заедно со граѓаните е најдоброто за секоја општина, дека е најдоброто за нашата држава.

loading...

AnimeTV: B-Daman Fireblast (Dub) anime episode 26 online free at https://animetv.cc anime tv animania

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

KissAnime: Diary of Our Days at the Breakwater anime episode 12 online free at https://kissanime.mx free anime

Website https://animepahe.cc: Watch Wanna Be the Strongest in the World (Dub) animepahe Episode 12 anime pahe

Gamevn: http://gamevn.com/members/animefreakws.1765907/

Gfycat: https://gfycat.com/@gogoanimebe