Интервју со Дан(и)ела
Интервју со Дан(и)ела
БЕЗ СТРАВ ОД ТЕМНИНАТА: INTELLI-LUX LED® СВЕТЛА ОД OPEL
БЕЗ СТРАВ ОД ТЕМНИНАТА: INTELLI-LUX LED® СВЕТЛА ОД OPEL
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ Е ГРАД ЗА СИТЕ, САРАЈ СЕ РАЗВИВА ВО ЧЕКОР СО СИТЕ ДРУГИ СКОПСКИ ОПШТИНИ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ Е ГРАД ЗА СИТЕ, САРАЈ СЕ РАЗВИВА ВО ЧЕКОР СО СИТЕ ДРУГИ СКОПСКИ ОПШТИНИ
(ВИДЕО) Маричиќ: Одлуката за стопирање на изградба на Прифатен центар за странци во Бардовци неопходна за да се испочитува барањето на граѓаните
(ВИДЕО) Маричиќ: Одлуката за стопирање на изградба на Прифатен центар за странци во Бардовци неопходна за да се испочитува барањето на граѓаните
ЌЕ ИМАМЕ НАЦИОНАЛНО СЛАВЈЕ - Ривалот на Орбан најавува екстрадиција на Груевски ако победи на изборите
ЌЕ ИМАМЕ НАЦИОНАЛНО СЛАВЈЕ - Ривалот на Орбан најавува екстрадиција на Груевски ако победи на изборите
Селмани: Заев е еден од ретките политичари кои имаат голема храброст да решат битни прашања
Селмани: Заев е еден од ретките политичари кои имаат голема храброст да решат битни прашања
Мисовски: По недела парламентарното мнозинство ќе се зголеми
Мисовски: По недела парламентарното мнозинство ќе се зголеми
ПУКНА ТЕШКА БРУКА - Арсовска од личната карта што ја покажа СДСМ е гласач во Петрич
ПУКНА ТЕШКА БРУКА - Арсовска од личната карта што ја покажа СДСМ е гласач во Петрич

Лукаревска од Крушево: ВМРО-ДПМНЕ тепаше студенти, а СДСМ им обезбедува 2400 денари месечно за студентски оброк

„Веројатно студентите памтат дека во минатото ВМРО-ДПМНЕ тепаше студенти, а денес Владата на СДСМ им обезбеди 2400 денари месечно за студентски оброк“ кажа заменичката претседателка на СДСМ, Сања Лукаревска на граѓанската трибина „Најдоброто за нашата општина“ во Крушево.

Таа кажа дека само со работа и со работа за добробитот на граѓаните се сака татковината.

„Од 2017 година решаваме проблеми, носиме државотворни одлуки и исправаме децениски неправди. Досега го решивме проблемот на 13 илјади стечајци, а со тоа ним им е вратено достоинството.“ кажа Лукаревска.

Таа додаде дека со новиот ребаланс на Буџетот, околу 2,7 милијарди евра се вложуваат во унапредувањето на човечкиот капитал, а со тоа ќе се овозможи економски раст и развој.

„Актуелен е предлогот за отпис на камати на долгови за физички лица.о 10 милиони евра ќе бидат отпишани камати на 150 илјади граѓани, што претставува помош и поддршка за нив. Со ТАФ програмата ќе се помогнат 94 проекти низ општините на државата со вкупна вредност од 49 милиони евра“ дополни Лукаревска.

Таа додаде дека Владата на СДСМ активно работи на подобрување на животниот стандард на луѓе преку зголемување на платите на работниците, во армијата, во полицијата, здравството и образованието.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

https://gogoanime.be gogoanime list

KissAnime: Mokke anime episode 24 online free at https://kissanime.mx kissanime fairy tail

AnimeHeaven: Mermaid Forest (Dub) anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro animeheaven black clover

Sketchfab: https://sketchfab.com/gogoanimelol

Credly: https://www.credly.com/users/animefreakws