ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
ВЛАДА: Со новото праведно тарифирање, оние кои трошат помалку, плаќаат помалку струја
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Џафери до Мицевски кој жестоко го нападна во образложението за интерпелацијата: Имам култура, нема да се спуштам на ваше ниво и на ниво на Мицкоски
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Тупанчески: И без ВМРО-ДПМНЕ ќе почнеме да работиме на измените на Изборниот законик
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Зајкова за „Фокус“: За преговарачката рамка потребно е без популизам пратениците јавно да расправаат во Собранието
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Многу пати ме имаат обвинето дека Интерпелациите сум ги држел во фиока, вели Џафери
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Мобилни лекарски тимови ќе патролираат низ центарот на Скопје за помош од топлотен бран
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид
Учество на претседателот Пендаровски на партнерската сесија на Северноатлантскиот совет на самитот на НАТО во Мадрид

Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори

Ние сме тие кои го пренесуваме гласот на позитивните промени, храброста секаде пренесува храброст , токму затоа како жена, силно го поддржувам родовиот идентитети, порачувам да имаме повеќе кандидатки за градоначалнички и советнички, порача заменик претседателката на Социјалдемократскиот сојуз Сања Лукаревска на трибината „Најдоброто за нашата општина“.

– Социјалдемократскиот сојуз силно ги поддржува жените, ние имаме одлична кадровска и програмска понуда, промени и високи приоритети и потврдивме дека сме први и едниствени во промените. Тргнавме заедно за да слушнеме што е најдоброто за сите општини и градот Скопје, ги слушаме граѓаните и реализираме, дополни Лукаревска.

аа рече дека изминатите години СДСМ покажа дека знае да владее отчетно, транспарентно, чесно и да ги стави граѓаните на прво место, особено во време на пандемија.

-Интервентниот инвестициски план вреди повеќе од 8 милијарди евра, на тој начин заштитивме над 100. 000 работни места, а ги заштитивме и платите кај 200.000 работници, ова е стратегија која не води напред. Повеќе од 4.500 проекти се завршени, 2.300 во фаза на реализација, а сето тоа е дело од победничките програми на нашите градоначалници. Скопје е бренд , наше детство, наша сегашност, иднина, наша младост, спомени, а СДСМ секогаш го нуди најдоброто за Скопје, рече Лукаревска.

loading...

go88 ơ mỹ go find 50 numbers go88 GO88 - Link tải GO88 Club APK/ IOS cho Android

sunwin investment phần mềm dự đoán tài xỉu sunwin sunwin đăng nhập