Ковачевски – Драги: Остварените резултати да имаат завршница со итно отворање на пристапните преговори
Ковачевски – Драги: Остварените резултати да имаат завршница со итно отворање на пристапните преговори
СДСМ во САД, учествува во програмата за политички лидери организирана од американската амбасада во Скопје
СДСМ во САД, учествува во програмата за политички лидери организирана од американската амбасада во Скопје
Од почетокот на воената агресија во Украина загинале 234 деца
Од почетокот на воената агресија во Украина загинале 234 деца
ИНЦИДЕНТ ВО ЧАИР: ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МВР ВО КАВГА ПРИ ПОЛИЦИСКА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ЕБР ОД ЧАИР ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ СО ПИШТОЛ ПО ШТО ИЗБЕГАЛ ПА ПОТОА СЕ ПРЕДАЛ НА МВР
ИНЦИДЕНТ ВО ЧАИР: ВРАБОТЕН ВО КАБИНЕТОТ НА ВИСОК ФУНКЦИОНЕР НА МВР ВО КАВГА ПРИ ПОЛИЦИСКА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ЕБР ОД ЧАИР ПУКАЛ ВО ВОЗДУХ СО ПИШТОЛ ПО ШТО ИЗБЕГАЛ ПА ПОТОА СЕ ПРЕДАЛ НА МВР
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС: Украинците се борат за сопствената слобода, но оваа борба е и за одбрана на демократските вредности, ако Путин успее да победи целиот свет ќе биде поразен!
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС: Украинците се борат за сопствената слобода, но оваа борба е и за одбрана на демократските вредности, ако Путин успее да победи целиот свет ќе биде поразен!
ТВРД НАРОД ИСПАДНАА УКРАИНЦИВЕ: 82 проценти од Украинците веруваат дека нивната земја во никој случај не треба да отстапи територии
ТВРД НАРОД ИСПАДНАА УКРАИНЦИВЕ: 82 проценти од Украинците веруваат дека нивната земја во никој случај не треба да отстапи територии
Изваден 55 годишен маж од водите на реката Вардар, однесен во болница
Изваден 55 годишен маж од водите на реката Вардар, однесен во болница
ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија
ДУИ ја честита автокефалноста на Православната Црква во Северна Македонија

Лукаревска: УЈП ја следи разликата меѓу набавната и продажната цена, сите да помогнеме да нема злоупотреби

„Управата за јавни приходи ја следи разликата меѓу набавната и продажната цена на производи за кои има замрзнување на трговската маржа. Ќе постапуваме низ целата држава и сите дистрибутивни центри“ рече директорката на УЈП, Сања Лукаревска во „Топ тема“ на Телма.

Таа додаде дека ќе се контролира секаде каде што ќе алармираат граѓаните и институциите и дека во вако време, сите треба да си помагаме, а не да се прават злоупотреби.

Лукаревска изјави дека за месец февруари забележно е за 28,63 отсто поголем поврат на ДДВ во однос на истиот месец минатата година, а исто така се забележува и раст на приходите во буџетот.

„Имаме раст на приходите споредено со 2019, 2020 и 2021 година. Во оваа 2022 година имаме соодветна, повисока наплата дури и од предвидувањата. Очекуваме дека работите ќе се движат во позитивна насока и во следните месеци“ рече Лукаревска.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch Spare Me, Great Lord!

watch anime dub The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

AniWatch Death Note (Dub)

ani watch Attack on Titan Season 2

aniwatch One-Punch Man