(ВИДЕО) БОМБА НА МИЛЕНКО: СТРАТЕГИЈАТА НА ВМРО ДПМНЕ Е СДСМ ДА ГИ РЕШИ СИТЕ ПРОБЛЕМИ А ОНИ ПОТОА ДА СЕ ПРАВДААТ НЕ СМЕ НИЕ ПРЕДАВНИЦИ
(ВИДЕО) БОМБА НА МИЛЕНКО: СТРАТЕГИЈАТА НА ВМРО ДПМНЕ Е СДСМ ДА ГИ РЕШИ СИТЕ ПРОБЛЕМИ А ОНИ ПОТОА ДА СЕ ПРАВДААТ НЕ СМЕ НИЕ ПРЕДАВНИЦИ
Петровска со американскиот министер за одбрана: Отпорноста и моќта на институциите и граѓаните е клучно во борбата против хибридните закани
Петровска со американскиот министер за одбрана: Отпорноста и моќта на институциите и граѓаните е клучно во борбата против хибридните закани
(ВИДЕО) Потпишани договори со ЕБОР за автопатот Скопје-Блаце и за транзиција кон соларни фотоволтаици
(ВИДЕО) Потпишани договори со ЕБОР за автопатот Скопје-Блаце и за транзиција кон соларни фотоволтаици
ОПШТИНА ДЕЛЧЕВО: Се евидентираат штетите од невремето
ОПШТИНА ДЕЛЧЕВО: Се евидентираат штетите од невремето
БРАВО: Градоначалникот Костадинов го потпиша Колективниот договор кој предвидува и зголемување на платите
БРАВО: Градоначалникот Костадинов го потпиша Колективниот договор кој предвидува и зголемување на платите
Претрес во Кочани, пронајдена дрога, приведено едно лице, Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна, Приведен крадец во Куманово, фатен на дело, Приведен бегалец од затвор, Приведен крадец на уметнички слики, одреден притвор, а дел од одземеното вратено на сопственикот
Претрес во Кочани, пронајдена дрога, приведено едно лице, Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна, Приведен крадец во Куманово, фатен на дело, Приведен бегалец од затвор, Приведен крадец на уметнички слики, одреден притвор, а дел од одземеното вратено на сопственикот
Ковачевски на средба со граѓанскиот сектор: Владата партнерски низ дијалог и консултации носи одлуки во интерес на иднината на сите граѓани
Ковачевски на средба со граѓанскиот сектор: Владата партнерски низ дијалог и консултации носи одлуки во интерес на иднината на сите граѓани
(ВИДЕО) БРАВО: Меѓу ретките општини во Македонија, Кавадарци доби подземен катастар на водоводни линии, шахти и останата подземна инфраструктура на ЈП Комуналец
(ВИДЕО) БРАВО: Меѓу ретките општини во Македонија, Кавадарци доби подземен катастар на водоводни линии, шахти и останата подземна инфраструктура на ЈП Комуналец

Лукаревска во Македонска Каменица: Имаме успешен попис, имаме план за развој, имаме добри проекти, го имаме „Најдоброто“

„Да ја чекавме нивната иднина сеуште ќе немавме попис. Опструираа, собираа потписи, манипулираа, само за да не успее. Граѓаните покажаа одговорност кон иднината на својата државата. Успешно ја спроведовме најголемата, најмасовната статистичка операција, за да можеме како сите други држави да планираме развојни политики, да обезбедуваме квалитетни услуги, да се грижиме за нашата иднина, покажавме дека имаме капацитет и цврста волја оваа наша, единствена Татковина, да оди напред“, рече Лукаревска на трибината во Македонска Каменица.

„Изминатите 4 години се работеше вредно и напорно, со силна поддршка од централната власт. Таа силна динамика мора да продолжи. Никој не смее да ги кочи проектите на општините.

Во Македонска Каменица, Владата предводена од СДСМ изминатите 4 години инвестираше 4.6 милиони евра во развој на 7 километри патна инфраструктура на Општина Македонска Каменица, со средствата од ТАВ инвестираме во изградба на комунална инфраструктура за индустриската зона во вредност од 5.4 милиони денари, создаваме услови за изградба на нови погони и производствени капацитети, се грижиме за развојот.

Заменик-претседателката на Социјалдемократскиот сојуз Сања Лукаревска во Македонска Каменица ги повика граѓаните да гласаат за актуелната и идна градоначалничка, Соња Стаменкова и за советничката листа на СДСМ и коалицијата предводена од д-р. Драги Стојковски.

Почитувани мои Каменичани, промените се започнати и нема враќање назад.

Немаме време за невреме, немаме време ни за добро, сега е време за „Најдоброто“.

Ние сме победници зашто Македонска Каменица знае да победува.

loading...

go88 âu mỹ go88 pro apk new go88 club ios

nhà cái sunwin trung quốc bắt cầu sunwin sunwin lừa đảo