ШОКАНТНО: ГРАД СКОПЈЕ СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ ПРЕДЛАГА КРАТЕЊЕ НА ПАРИТЕ НАМЕНЕТИ ЗА КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК И БУЛЕВАРИТЕ ХРВАТСКА И СЛОВЕНИЈА?!
ШОКАНТНО: ГРАД СКОПЈЕ СО РЕБАЛАНС НА БУЏЕТ ПРЕДЛАГА КРАТЕЊЕ НА ПАРИТЕ НАМЕНЕТИ ЗА КЛУЧКАТА КАЈ МОМИН ПОТОК И БУЛЕВАРИТЕ ХРВАТСКА И СЛОВЕНИЈА?!
РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА 140 ВОЕНИ ЗАРОБЕНИЦИ, МЕЃУ НИВ 43 СЕ ОД БОРЦИТЕ ОД АЗОВСТАЛ
РУСИЈА И УКРАИНА РАЗМЕНИЈА 140 ВОЕНИ ЗАРОБЕНИЦИ, МЕЃУ НИВ 43 СЕ ОД БОРЦИТЕ ОД АЗОВСТАЛ
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид: Безбедноста на регионот е геополитички императив на Алијансата
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид: Безбедноста на регионот е геополитички императив на Алијансата
Сме имале повеќе вакви акции, ама одзивот на кавадарчани да спасат нечиј живот е нешто невидено, кажа доктор Петличковски
Сме имале повеќе вакви акции, ама одзивот на кавадарчани да спасат нечиј живот е нешто невидено, кажа доктор Петличковски
БОМБА НА БЕКТЕШИ: БИЗНИСМЕНИ МИЛИОНЕРИ СО ПОВЛАСТЕНА СТРУЈА ГРЕАТ ЦЕЛИ БАЗЕНИ И КОПААТ КРИПТОВАЛУТИ!
БОМБА НА БЕКТЕШИ: БИЗНИСМЕНИ МИЛИОНЕРИ СО ПОВЛАСТЕНА СТРУЈА ГРЕАТ ЦЕЛИ БАЗЕНИ И КОПААТ КРИПТОВАЛУТИ!
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Пратеничката Снежана Калевска – Ванчева за ,,Фокус” открива кој пратеник ја снимал во деколте
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Ковачевски до Милошоски: Ако сакате јавна расправа со поранешни премиери, треба да дојдат сите премиери, ама Груевски ви е во странство
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија
Тупанчески: Ветингот на судии може да биде направен и со постојните законски решенија

Лукаревска во Охрид: Луѓе со достоинство, со чесност, со почитување, тоа е концептот „Едно општество за сите“ што го гради Социјалдемократскиот сојуз, тоа е концептот што треба да не води напред, победуваме и продолжуваме

„Нашите резултати се грижа за секој човек, зашто пред се треба да останеме луѓе. Луѓе со достоинство, со чесност, со повеќе почитување меѓу себе, со повеќе грижа и сочувство едни за други. Тоа е концептот „Едно општество за сите“ што го гради Социјалдемократскиот сојуз. Тоа е концептот што треба да не води напред, зашто само така се гради почитувана, просперитетна, модерна држава”, рече во Охрид заменик претседателката на Социјалдемократскиот сојуз, Сања Лукаревска.

И на дожд Охрид е убав, а во друштво со охриѓани уште поубав. Разговаравме за секојдневието и за нивните очекувања. Со поддршка на Владата во изминатиот период во Охрид се реализирани голем број на проекти кои го подобруваат квалитетот на живеење, реновирани се детски градинки, училишта, ќе се градат прочистителни станици за 5 села, меѓу кои и во Трпејца и Љубаништа, изградени се нови детски игралишта, Охрид е бисер на кој му треба постојано полирање, приоритет се заштитата на Охридското езеро и на животната средина, се вложува во урбана опрема и во инфраструктура.

„Нема веќе тонење, чекориме брзо и храбро зашто знаеме каде одиме. Инвестираме во човечкиот капитал, во човечкото достоинство. Владата предводена од Социјалдемократскиот сојуз ја зголеми минималната плата на 15.200 денари, ќе ја зголемиме повторно, просечната плата ја зголемивме за речиси 5.000 денари, на 28.850 денари, ги зголемивме платите во здравството, во образованието, во детските градинки, во армијата, ги зголемивме и пензиите, социјалната помош, ја намаливме невработеноста на рекордно најниско ниво, парите од граѓаните ги враќаме кај граѓаните. Тоа се може само со многу работа, со искрена посветеност од корен да ги менуваме работите, зашто знаевме дека поинаку нема да може. Граѓаните ќе ги потврдат нашите политики со победата и во Охрид,, зашто и овој пат ја имаме најдобрата понуда за Охрид, Константин Георгиески за градоначалник и советничка листа предводена од Науме Јованоски”.

loading...

bắn cá go88 go88 demo go88 cổng quốc tế

tại sunwin plus sunwin bịp như thế nào sunwin mod apk