АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

Лукаревска во Прилеп: Им се поклонуваме на хероите, ни оставиле здрав темел, наше е да изградиме најубава куќа, дом за сите

“Одиме на сигурна победа зашто Прилеп е победнички, град на херои, на прогресивни луѓе. Пред четири години покажавме кој е најдобар, сега повторно ќе ја потвдиме победата со Најоброто за Прилеп, зашто Прилеп сака да оди напред, да ја живее слободата со полни гради, Прилеп е непокор, нема да дозволиме повторно да ни ја заробат државата и иднината”, рече во Прилеп заменик претседателката на Социјалдемократскиот сојуз, Сања Лукаревска.

“Во пресрет на големиот празник 11 Октомври, овде во Прилеп им се поклонуваме на хероите, на борците за слобода, кои пред 80 години знаеја да ја одберат вистинската страна. Благодарение на нив, сега сме горди наследници на придобивките од антифашистичката борба за слобода, за мир, за социјална правда и еднаквост.

Имаме со што да се гордееме на минатото, ни оставиле здрав темел. Наше е да изградиме најубава куќа, дом за сите.
Ова е време на нови победи преку градење на мостови на пријателство и соработка надвор и подобар, попросперитетен живот за граѓаните дома.

Од изолирана и заробена држава станавме земја членка на НАТО.

Од сеење на страв и магла, стигнавме да бидеме рангирани како најтранспарентни во регионот.

Од ширење омраза кон соседите, сега имаме регионална соработка за пример, каква што не се памети на овие простори. Изградивме нов имиџ по кој не препознаваат. И се тоа за 4 години. Тоа се може само со многу работа. Со искрена посветеност од корен да ги менуваш работите, зашто знаевме дека поинаку нема да може.

Продолжуваме напред, прилепчани сакаат развој, модерен и уреден град. Семејниот парк, новите простори за паркирање, енергетска ефикасност на објектите за домување, хуман, зелен урбан развој, е одговор на приоритетите на жителите на Прилеп. Докажавме дека можеме најдобро, го имаме Најдоброто за Прилеп, кандидатот за градоначалник Горан Сугаревски и советничката листа на Социјалдемократскиот сојуз и коалцијата предводена од Моника Грашеска Илиеска.

loading...

Delinquent Detective (Dub) Episode 2

https://animeflv.uk anime stream

AniWatch: Wolf's Rain anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro anime

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animefreak.ws: Watch To LOVE-Ru OVA animefreak Episode 6 kiss anime freak