СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
СДСМ: Пресудата за рушењето на „Космос“ е потврда дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
(ВИДЕО) ПРАВДА ПО 11 ГОДИНИ ОД РУШЕЊЕТО НА КОСМОС ОД СТРАНА НА РЕЖИМОТ: Девет години затвор за Груевски, 3 за Јанакиески, 4 за Трајковски, Цановски треба да биде обештетен со 20 милиони евра како надомест на штета!
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари
Во противпожарната станица во Автокоманда денеска беше одбележан 20 Мај - Денот на македонските пожарникари
Вархеји очекува Софија во јуни да даде согласност за старт на преговорите со Скопје
Вархеји очекува Софија во јуни да даде согласност за старт на преговорите со Скопје
Тренчевска: Потпишани измените и дополнувањето на Колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати за време на штрајк
Тренчевска: Потпишани измените и дополнувањето на Колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати за време на штрајк
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
(ВИДЕО) Ковачевски и Груби во Сарај: Со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата реализираме инфраструктурни проекти за реалните потреби на граѓаните
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
ЦУК: Стојанче Ангелов на состанок на Комитетот за отпорност на НАТО во Брисел
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески
(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП: 7 месеци лаги и лажни ветувања на ВМРО ДПМНЕ и градоначалникот Борче Јовчески

ОСУДЕНИТЕ ЗАСЛУЖИЈА ДА СКАПАТ ВО ЗАТВОР, НО СЕМЕЈСТВАТА СЕ ИСТО ТАКА ЖРТВИ НА НИВНОТО ЛУДИЛО: 140 МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЦИ ДОСЕГА ДОНИРАЛЕ 16 000 ДОЛАРИ ЗА СЕМЕЈСТВАТА НА КОЉАЧИТЕ И УБИЈЦИТЕ КОИ МЛАТЕА ПРАТЕНИЦИ СО СТАПОВИ И МЕТАЛНИ ШИПКИ ВО СОБРАНИЕ

До денес преку Facebook fundraiser и сите други испратени донации имаме собрано близу $16.000 канадски долари за фамилиите на нашите браќа уставобранители.До денес имаат донирано оклу 140 Македонци ширум светот, искрено се надевам дека имаме многу повеќе од 140 “Македонци” во милионското Македонско иселеништво ширум светот!

Денес се слави Католичкиот Божиќ, ви го честитам на сите вас што го славите.Додека седите дома опкружени од вашите најблиски,вашата фамилја ,отварате поклони од под елката со полни трпези, помислите на овие деца, сопруги и мајки кои овие новогодишни и божиќни празници ќе ги помонат без своите татковци,сопрузи и синови!

Сеуште имате време да Донирате , донаторската акција ќе заврши на 10ти Јануари 2022. Раката што дарува на тој што му е потребно помош не се суши, рекле старите.

Боби Темелков, фб пост

loading...
tải go88