Доживотен затвор за младиот руски војник за воено злосторство во Украина
Доживотен затвор за младиот руски војник за воено злосторство во Украина
ДОДЕЛЕНИ ПЕТНАЕСЕТ СТИПЕНДИИ ПРЕКУ ФОНДОТ ЗА СТИПЕНДИРАЊЕ „ПРОФ. Д-Р АЦЕ МИЛЕНКОВСКИ“ ЗА МЛАДИТЕ ОД ОПШТИНА КРАТОВО
ДОДЕЛЕНИ ПЕТНАЕСЕТ СТИПЕНДИИ ПРЕКУ ФОНДОТ ЗА СТИПЕНДИРАЊЕ „ПРОФ. Д-Р АЦЕ МИЛЕНКОВСКИ“ ЗА МЛАДИТЕ ОД ОПШТИНА КРАТОВО
ШОКАНТНО: СДСМ КРАТОВО ТВРДИ ДЕКА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРАТОВО НАРЕДИЛ РУШЕЊЕ НА ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ ЗА ДА СЕ ВРАТИ НАРОДОТ ВО КАФУЛЕТО НА СИЛЕКС?!
ШОКАНТНО: СДСМ КРАТОВО ТВРДИ ДЕКА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРАТОВО НАРЕДИЛ РУШЕЊЕ НА ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ ЗА ДА СЕ ВРАТИ НАРОДОТ ВО КАФУЛЕТО НА СИЛЕКС?!
Екодебата во резиденцијата на ЕУ: Како да го заштитиме биодиверзитетот?
Екодебата во резиденцијата на ЕУ: Како да го заштитиме биодиверзитетот?
СРБИЈА СЕ ВРТИ КОН ЗАПАД - АНА БРНАБИЌ ГО НАПАДНА ПУТИН: ОВА ШТО РУСИЈА И ГО ПРАВИ НА УКРАИНА Е НЕПРАВДА И НАСИЛИЕ!
СРБИЈА СЕ ВРТИ КОН ЗАПАД - АНА БРНАБИЌ ГО НАПАДНА ПУТИН: ОВА ШТО РУСИЈА И ГО ПРАВИ НА УКРАИНА Е НЕПРАВДА И НАСИЛИЕ!
„Никогаш не сум се срамел повеќе од својата земја“ Руски дипломат во ОН поднесе оставка поради инвазијата врз Украина
„Никогаш не сум се срамел повеќе од својата земја“ Руски дипломат во ОН поднесе оставка поради инвазијата врз Украина
(ФОТО) Ковачевски на папата му подарил бројаница со охридски бисер и филигран, плоча од Влатко Стефановски…
(ФОТО) Ковачевски на папата му подарил бројаница со охридски бисер и филигран, плоча од Влатко Стефановски…
Подготовки во Соборниот храм за утрешната литругија на поглаварите на МПЦ-ОА и СПЦ
Подготовки во Соборниот храм за утрешната литругија на поглаварите на МПЦ-ОА и СПЦ

МАКПЕТРОЛ КОМПАНИЈАТА АПЕЛИРА ДО ПОТРОШУВАЧИТЕ ДА НЕ ПРАВАТ ЗАЛИХИ ОД ГОРИВО ПОРАДИ БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ ЗА ДА НЕ ЈА ЗАГРОЗАТ ОПШТАТА БЕЗБЕДНОСТ НА ГРАЃАНИТЕ

Колона од возила на бензинските станици во Штип. Возачите чекаат од 10 до 30 минути за да дојдат до пумпата за да наточат гориво. Оние кои не сакаат да говорат пред камерата на Телма велат дека на фејсбук прочитале дека цената на бензинот драстично ќе скокне. Ваквата информација засрга е класифицирана како лажна, ниту една институција или компанија има најавено или раширено вест дека нафтените деривати ќе скокнат или дека ќе снема залихи во складиштата.

Откако денеска во Штип се создадоа колоните од возила пред бензинските пумпи забрането е точење на нафтени деривити во туби, пред се за да не се складира и загрози безбедноста на граѓаните. Од најголемата нафтена компанија Макпетрол за Телма велат

МАКПЕТРОЛ ГИ ИЗВЕСТУВА ПОТРОШУВАЧИТЕ ДЕКА НЕМА РЕСТРИКЦИИ И ПРЕКИН ВО СНАБДУВАЊЕТО НА ГОРИВО НА БЕНЗИНСКИТЕ ПУМПИ НА ОВАА КОМПАНИЈА И ПОКРАЈ ФАКТОТ ДЕКА ВО ОВОЈ МОМЕНТ МАКПЕТРОЛ РАБОТИ СО ЗАГУБА. КОМПАНИЈАТА АПЕЛИРА ДО ПОТРОШУВАЧИТЕ ДА НЕ ПРАВАТ ЗАЛИХИ ОД ГОРИВО ПОРАДИ БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ ЗА ДА НЕ ЈА ЗАГРОЗАТ ОПШТАТА БЕЗБЕДНОСТ НА ГРАЃАНИТЕ .

Само во Штип е забележана ваква паника и колона од возила пред бензинските пумпи, а граѓаните велат дека лажната информација ја прочитале на социјалните мрежи.

loading...

anime online. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Death Note

To Your Eternity

AniWatch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

My Hero Academia Season 2 Episode 16

dubbed anime My Dress-Up Darling