(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ СЕ ОБИДУВА ДА ГИ ИЗМАМИ КУМАНОВЧАНИ

Во моментов во Куманово се случува еден амбициозен обид за измама.

Тимот на Максим Димитриевски ги лаже Кумановчани дека Максо е кандидат на СДСМ исто колку што е тоа и Оливер Илиевски.

Ги убедувале Кумановци дека како членови на СДСМ имаат право да гласаат за кој и да било од двајцата кандидати на СДСМ, тоа било демократија.

Ги лажеле дека по изборите, Максим ќе победи и пак ќе се врати во СДСМ.

Но сето тоа се лаги. Ниту е Димитриевски кандидат на СДСМ, ниту ќе победи ниту ќе се врати на Бихачка затоа што самиот ја напушти партијата со потегот да се кандидира како независен кандидат за градоначалник на Куманово. Па дури направи и своја листа без никаква консултација со матичната партија со тоа тој самиот се исклучи од СДСМ.

Кандидат на СДСМ во Куманово е Оливер Илиевски и тоа членовите на СДСМ го знаат многу добро и нема да го фрлат својот глас за некој кандидат кој не е официјален кандидат на партиските тела на СДСМ, партијата која 30 години се грижи и бие битка за Куманово и за Кумановчани со најголемиот непријател на Кумановчани, ВМРО ДПМНЕ.

Точно е тоа дека во Куманово одлично се сработи изминатите 4 години, но тоа е успех на СДСМ а не на Максим Димитриевски. СДСМ ги обезбеди парите за Куманово преку владата и ја раздолжи општината, СДСМ му помгна на Димитриевски да се направат сите тие патишта и спортски капацитети, и тој развој нема да престане туку ќе продолжи со Оливер Илиевски.

Максим Димитриевски сам се исклучи од СДСМ прво со блесавото однесување против својата партија а потоа и со само кандидирање како независен кандидат. Кумановчани знаат кој е кабает и нема да се свртат против својата матична партија одејќи по еден изгубен политичар кој добил боговски его трипови дека е над СДСМ.

loading...

Website https://animefreak.ws: Watch Joshiochi!: 2-kai kara Onnanoko ga... Futtekita!? animefreak Episode 7 anime freaks tv

Mobile Suit Gundam: The Origin - Advent of the Red Comet (Dub) Episode 13

AnimeKisa: Fullmetal Alchemist: Brotherhood: 4-Koma Theater (Dub) anime episode 16 online free at https://animekisa.in anime stream

Animepahe: NekoparA (Dub) anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime online

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/gogoanimebe

Blip: https://blip.fm/gogoanimebe