АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

МАКСО ГО ОБРАЛ БОСТАНОТ, ЦЕЛО КУМАНОВО Е СО СДСМ – Илиевски заедно со Заев од Куманово Младите сакаат чиста животна средина, убав град и паркинг места, а во изминатите четири години ништо немаат добиено

Илиевски заедно со Заев од Куманово: Младите сакаат чиста животна средина, убав град и паркинг места, а во изминатите четири години ништо немаат добиено

„Ако владата можеше во изминатите четири години да даде 12 милиони евра за проекти околу Куманово, сега е време да издвои пари за Куманово сите ние да имаме подобри услови за живот и животна средина. Младите не сакаат да гледаат ѓубре, сакаат паркинг места, шеталиште, паркови и кеј, а во изминатите четири години ништо не е направено за Куманово, време е да работиме и населбата Гоце Делчев и градот да ги направиме пристојно место за живеење – рече Оливер Илиевски кандидат за градоначалник на СДСМ и коалицијата вечерва на мини митинг во населбата Гоце Делчев во Куманово, на средна со граѓани заедно со потпретседателот на СДСМ Зоран Заев, министерот Оливер Спасовски.

„За четири години освен подлогата на ова игралиште друго ништо не е направено за населбата Гоце Делчев. Улиците се раскопани и во дупки, парковите напуштени, а токму оваа населба беше една од најубавите населби во Куманово. Како може да зборуваме за европски вредности кога не сме си ја сработиле работата тука дома. Населбата Гоце Делчев повторно ќе биде најубавата населба со средена инфраструктура и зеленило“-рече Илиевски.

Сите ние цела година поминавме низ секоја населба и секоја улица, ги видовме и нотиравме сите проблеми, нашата програма не ја препишавме од пред четири години туку имаме реална програма за која ви ветувам дека сите наведени проекти за четири години ќе бидат реализирани. Некој ни зборува историја, но ние сакаме иднина. Ги сакаме и почитуваме нашите историски личности и тука во населбата Гоце Делчев ќе изградиме спомен-обележје на нашиот револуционер Гоце Делчев, така се сака историјата не со демагогија.

За четири години Куманово ќе има најмодерен плоштад, нов стадион, три катни гаражи, две градинки, нов кеј, паркови и најдолгата велосипедска патека, а ние ќе го направиме тоа. Ве повикувам во недела сите да излеземе масовно на изборите и да ја избереме најдобрата програма за градот и за сите граѓани на Куманово, порача Илиевски.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

AnimeFreak: Battle Game in 5 Seconds (Dub) anime episode 9 online free at https://animefreak.ws animes online

Website https://animebee.to: Watch Yozakura Quartet: Hoshi no Umi animebee Episode 3 dubbed anime

Website https://twistmoe.net: Watch Nobody's Boy Remi twistmoe Episode 51 teist moe

Website https://gogoanime.be: Watch Mahoromatic 2 End Year Special gogoanime Episode Full death note gogoanime